Separatory zanieczyszczeń.

Jak wiadomo najskuteczniejszą metodą mycia auta jest klasyczne mycie ręczne. Z tym że nawet metoda na dwa wiadra nie jest idealna.
Przy kilkukrotnym płukaniu rękawicy/gąbki we wiadrze, z każdym kolejnym włożeniem do wiadra ryzykujemy że wcześniej spłukane drobinki piachu spowrotem trafią na rękawice, a następnie zwiększą ryzyko porysowania lakieru.

Kilka lat temu firma Grit Guard jako pierwsza wprowadziła na rynek separator Grit Guard, który miał odseparować wypłukany brud na dnie wiadra od czystej wody znajdującej się nad separatorem.

Od tego czasu kilka firm wprowadziło na rynek separatory według swojego pomysłu. Każdy kolejny jest o kilka % skuteczniejszy od poprzednika.


Najnowszym rozwiązaniem jest separator Dirt Lock od firmy Detail Guardz:

DETAIL GUARDZ DIRT LOCK - Turbine Dirt Lock Car Wash Bucket

Firma Detail Guardz przedstawia najbardziej zaawansowany separator zanieczyszczeń do wykorzystania podczas mycia ręcznego na dwa, a szczególnie z zastosowaniem jednego wiadra.

Do produkcji separatora wykorzystano kształt i zasadę działania turbiny.

Dirt Lock wykorzystuje zasadę dynamicznego filtrowania wody.


Kluczowe, innowacyjne cechy najnowszego separatora:

- efekt filtrowania "zasilany" pulsem/ruchem twojej dłoni

- kształt "turbiny odrzutowej" przyspiesza ruch drobinek brudu pchając je w kierunku dna wiadra

- lejki Venturiego ostatecznie przyspieszają i dopychają brud do dna

- elastyczne "zakładki" pomagają zamocować separator we wiadrach o minimalnie różnej średnicy

- "korytka zwrotne"  zapobiegają przedostania się drobinek piachu nad separator

- wykonany z tworzywa odpornego na chemikalia i uszkodzenia mechaniczne

- przyspiesza wypłukanie/oczyszczenie rękawicy lub gąbki podczas każdego włożenia do wiadra


Zasada działania:

Nasz opatentowany projekt wykorzystuje ruch ręki do włączenia systemu indukcyjnego turbiny DirtLock. Po impulsie ręką w wiadrze, woda jest znacznie przyśpieszana przez kształt turbiny. Następnie brud jest przepuszczany przez setki zwężających się lejów Venturiego i jest dalej przyśpieszany, w kierunku dna wiadra.
Oczyszczona woda z drobinek piachu wraca ponownie nad separator. Wszelkie drobne cząsteczki, które przeszły przez otwory, uderzają w system bębnowy i zostają zepchnięte z powrotem na dno wiadra.

Krótko mówiąc, za każdym razem, gdy pompujesz/pulsujesz ręką we wiadrze, woda jest automatycznie filtrowana i czyszczona przez DirtLock.