Kategorie

Producenci

Kosmetyki do opon 

Jest 134 produktów.

Kosmetyki do opon - czyszczenie i konserwacja opon

 

Kosmetyki do opon służą do czyszczenia oraz konserwacji opon. Regularna pielęgnacja opon wpływa nie tylko na poprawę ich wyglądu, ale i bezpieczeństwo jazdy. W naszej ofercie znajdziesz najskuteczniejsze produkty do opon.

 

Kosmetyki do opon powinny być wyposażeniem garażu każdego kierowcy. Pielęgnacja opon jest niezwykle istotna – wówczas nie tylko czyści się opony, ale także zabezpiecza się je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a więc przedłuża się ich żywotność. Dobrej jakości produkty do opon sprawiają, że te prezentują się jak nowe i nie stwarzają zagrożenia podczas jazdy!

 

W naszym sklepie dostępne są produkty czyszczące (np. tire cleaner, cleaner do opon), jak i konserwujące opony (min. dressing do opon, czernidło do opon). Sprawdź!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 134 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 134 elementów

Pielęgnacja opon i ich czyszczenie – dlaczego jest tak ważne?

 

Regularna pielęgnacja opon ma ogromne znaczenie. Jak wiadomo, opony są bardzo narażone na zabrudzenia – dotykają bezpośrednio jezdni, więc „zbierają” z drogi wszystko, co się da: błoto, chemię drogową, smołę i wiele innych zanieczyszczeń. Zatem jeśli chcemy, aby opony prezentowały się dobrze, estetycznie, to warto poświęcić czas na ich czyszczenie.

 

Jednak kwestia estetyczna to nie wszystko. Opony mają też ogromne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy! Trzeba o nie dbać – regularna pielęgnacja ma bowiem także rolę konserwującą, zabezpieczającą, dzięki niej opony wytrzymują znacznie dłużej. Warto wiedzieć, że kosmetyki do opon zabezpieczają przed wysychaniem i pękaniem, chronią gumę i przywracają jej elastyczność oraz zabezpieczają przed promieniowaniem UV. Inwestycja w nie na pewno się opłaci.

 

Jakie kosmetyki do opon wybrać?

 

W tym przypadku jakość ma ogromne znaczenie. Profesjonalne produkty do opon są gwarantem skutecznego czyszczenia, ale i dobrego zabezpieczenia gumy przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety w przypadku kosmetyków niskobudżetowych, dostępnych w supermarketach czy na stacjach benzynowych, takiej gwarancji już nie ma. Tylko dobre jakościowo specyfiki od sprawdzonych producentów dadzą pożądane efekty.

 

Na kosmetykach do opon z pewnością nie powinno się oszczędzać. W tym przypadku nie chodzi tylko o estetykę, ale też bezpieczeństwo! Profesjonalne kosmetyki samochodowe do opon są w stanie dobrze zabepieczyć oponę, ochronić ją przed zniszczeniami, zapewniając jednocześnie bezpieczną jazdę. Wybieraj odpowiedzialnie.

 

Rodzaje kosmetyków do opon

 

Warto wiedzieć, że kosmetyki do opon dzielą się na:

 

1) produkty czyszczące, usuwające zabrudzenia – jest to np. tire cleaner, który służy do dogłębnego oczyszczania gumy z brudu drogowego. Oprócz tego cleaner do opon skutecznie usuwa pozostałości dressingów i czarnideł. Ten produkt doskonale przygotowuje oponę pod dalsze zabiegi pielęgnacyjne i konserwujące, po jego użyciu powierzchnia gumy jest idealnie czysta i „jałowa”;

 

2) produkty zabezpieczające, konserwujące, które przedłużają żywotność opony, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrzych. Oprócz tego ułatwiają także czyszczenie opon. Do tej grupy można zaliczyć: dressing do opon (dostępny jest dressing matowy, dressing z połyskiem, dressing satynowy, dressing w żelu, dressing płynny itp, zatem na pewno każdy znajdzie coś dla siebie) czy czernidło do opon (odświeża kolor opony, wydobywa intensywną czerń). Dressingi i czernidła poprawiają wygląd opony, ale także świetnie ją zabezpieczają.

 

Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do pielęgnacji opon trzeba wyposazyć się w kosmetyki z obu powyższych kategorii. Ważne jest bowiem zarówno dokładne wyczyszczenie opony, jak i jej konserwacja.

 

Czyszczenie opon i ich konserwacja – przydatne wskazówki

 

Aby pielęgnacja opon okazała się skuteczna, warto poznać kilka przydatnych wskazówek. Trzeba wiedzieć, że to proces kilkuetapowy, więc i czasochłonny, jednak efekt jest tego wart!

 

1. Na samym początku trzeba dobrze przygotować stanowisko pracy. Opony należy czyścić w jasnym, jednak zacienionym miejscu. Słońce może bowiem utrudniać nakładanie kosmetyków, co więcej – zmieniać ich właściwości.

 

2. Kolejny krok to wstępne czyszczenie opon. Najlepiej zrobić to przy pomocy myjki ciśnieniowej (dysza powinna znajdować się ok. 30 centymetrów od opony). Dzięki temu szybko i łatwo pozbędziemy się powierzchownych zabrudzeń.

 

3. Po wyschnięciu opon czas na czyszczenie właściwe. Tutaj należy zastosować profesjonalne produkty do opon, przeznaczone do pielęgnacji ogumienia (sprawdzi się np. tire cleaner). Kosmetyk należy nakładać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Jeśli opona nie wymaga mocniejszego czyszczenia, przetarcie gumy ściereczką powinno wystarczyć, jednak gdy przed nami dokładniejsze czyszczenie zaschniętych zabrudzeń, wówczas warto wyposażyć się w specjalną szczotkę z antypoślizgowym uchwytem.

 

4. Na dokładnie wyczyszczoną oponę należy zastosować produkt zabezpieczający, konserwujący (np. dressing do opon). Tego etapu nie można pominąć! Takie kosmetyki do opon przedłużają ich żywotność, chroniąc przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Produkt trzeba nakładać dokładnie, bez pośpiechu, aby dokładnie pokryć całą powierzchnię gumy (w tym przypadku również bardzo ważne są zalecenia producenta wyszczególnione na opakowaniu konktrentego produktu). Trzeba wspomnieć, że kosmetyki pielęgnacyjne do opon nie tylko zabezpieczają, ale również poprawiają wygląd opon: podbijają ich blask i wydobywają kolor, sprawiając, że opony wyglądają jak nowe!

 

W naszej ofercie znajdziesz kosmetyki do opon czyszczące oraz zabezpieczające – wszystkie dobrej jakości, od znanych i cenionych producentów. Dzięki nim z powodzeniem wykonasz dokładną i skuteczną pielęgnację opon. Zachęcamy do przejrzenia oferty!