Kategorie

Producenci

Pielęgnacja dachów cabrio 

Jest 45 produktów.

Pielęgnacja dachów cabrio

 

Pielęgnacja dachów cabrio to proces dwuetapowy – miękki dach najpierw należy wyczyścić, a później dobrze zaimpregnować. Dach materiałowy kabrioletu wymaga skutecznej pielegnacji minium raz w roku.

 

Pielęgnacja dachów cabrio ma ogromne znaczenie – dzięki niej można utrzymać dach materiałowy cabrio w idealnej czystości oraz zabezpieczyć go przed osadzaniem się zabrudzeń, promieniowaniem UV czy wilgocią. Warto wyposażyć się zarówno w produkty do czyszczenia miękkiego dachu kabrioletu, jak i w specjalne impregnaty. Gdy zaniedbamy dach cabrio, szybko stanie się on sztywny, blady i nieszczelny. W ShowCarShine dostępne są profesjonalne produkty do pielęgnacji dachów cabrio w konkurencyjnych cenach. Zobacz!

Pokazuje 1 - 45 z 45 elementów
Pokazuje 1 - 45 z 45 elementów

Pielęgnacja dachów cabrio – dlaczego warto to robić?

 

Nie ulega wątpliwości, że dach cabrioletu jest jego wizytówką, jednak aby zawsze prezentował się nienagannie i był odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, warto go regularnie pielęgnować (czyszczenie, impregnacja). Trzeba pamiętać, że zadbany dach cabrio wpływa nie tylko na poprawę wyglądu samochodu, ale także bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

Miękki dach (dach materiałowy) wymaga regularnej pielęgnacji. Jeśli na takim dachu na dłużej pozostaną zostawione zabrudzenia takie jak ptasie odchody, zgniecione owady czy żywica, to wówczas mogą one wniknąć w materiał, trwale go uszkadzając. Pielęgnacja dachu cabrio to także jego impregnacja, która skutecznie zabezpiecza materiał przed promienowaniem UV czy wnikaniem brudu i wilgoci (nałożenie odpowiedniego produktu imprengującego spowoduje efekt hydrofobowy). Jeśli nie będziemy regularnie dbać o dach kabrioletu, stanie się on nieszczelny, sztywny i straci intenywność koloru.

 

Profesjonaliści zalecają, aby wykonywać kompleksową pielęgnację dachu miękkiego cabrio minimum raz do roku. Kabriolet jest autem efektownym – jego dach zawsze powinien prezentować się nieskazitelnie.

 

Rodzaje produktów do pielęgnacji dachów cabrio i ich działanie

 

Jak wspomniano już wyżej, w skład pielęgnacji dachów kabrioletów wchodzi zarówno jego czyszczenie, jak i impregnacja. W związku z tym na rynku dostępne są produkty do mycia dachu (top cleaner, cabrio cleaner) orazprodukty do jego impregnacji (weatherproofer, fabric protectant). Oprócz tego dostępne są także specjalne szczotki do czyszczenia materiałowego dachu cabrio, które skutecznie usuwają zabrudzenia, jednocześnie nie powodując żadnych uszkodzeń na materiale.

 

Profesjonalne produkty do pielęgnacji miękkich dachów cabrio są niezwykle skuteczne – usuwają wszelkie zabrudzenia, pozstawiając materiał czysty i nieuszkodzony. Radzą sobie nawet z ciężkimi zabrudzeniami. Po impregnacji powierzchnia dachu materiałowego staje się hydrofobowa, brud znacznie trudniej na niej osiada. Miękki dach cabrio staje się wówczas ponadto odprony na promieniowanie UV oraz, co bardzo ważne, nie przepuszcza wilgoci do wnętrza samochodu.

 

Pielęgnacja dachu cabrio – jak robić to dobrze?

 

Zdecydowanie warto poświęcić czas na wyczyszczenie i zaimpregnowanie dachu cabrio. Zajmie to z pewnością trochę czasu, jednak efekt jest wart wysiłku. Warto wiedzieć, w jaki sposób zrobić to dobrze. Poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek.

 

I. Trzeba pamiętać, że podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych dach materiałowy cabrio nie może być wystawiony na działanie promieni słonecznych – najlepiej, jeśli kabriolet bedzie stał w miejscu zacienionym.

 

II. Na samym początku warto dokładnie spłukać auto zimną wodą w celu pozbycia się powierzchownych, lekkich zabrudzeń.

 

III. Następnie należy nałożyć na materiał wybrany środek do czyszczenia dachów cabrio (najlepiej wybrać ten profesjonalny, od sprawdzonego producenta) – trzeba dokładnie przeczytać instrukcję jego użycia widoczną na etykiecie.

 

IV. Nałożony środek wciera się w dach miękki specjalną delikatną szczotką lub miękką szmatką. Ruchy należy wykonywać w mierunku od maski ku tyłowi auta – w ten sposób nie uszkodzą się włókna materiału.

 

V. Aby produkt dobrze zadziałał, warto pozostawić go na dachu na kilka minut. Po tym czasie można go spłukać z materiału zimną wodą i pozostawić do wyschnięcia.

 

IV. Po dokładnym wyschnięciu warto użyć zwykłej rolki do czyszczenia ubrań, aby pozbyć się z materiału pozostałych kłaczków czy włosów i pozostawić dach gładkim.

 

IV. Gdy dach materiałowy cabrio będzie już całkiem suchy, można przejść do jego impregnacji. Nałożony środek potrzebuje ok. 2 dni na całkowite odparowanie, a efektywność osiąga po 24 godzinach.

 

Dokładnie wyczyszczony i zaimpregnowany dach cabrio będzie prezentował się naprawdę pięknie!

 

Produkty do pielęgnacji dachów cabrio – oferta ShowCarShine

 

W ShowCarShine dostępne są różne produkty do pielęgnacji dachów cabrio – zarówno te do czyszczenia, jak i impregnacji. Co więcej, w ofercie znajdują się także specjalne barwniki do dachów cabrio, które skutecznie odświezają jego kolor. Wszystkie środki są profesjonalne, skuteczne, najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonych producentów. Oferujemy produkty takich marek jak: Renovo, 303, Gtechniq czy Meguiars.

 

Zachęcamy do przejrzenia naszej szerokiej ofery!