Kategorie

Producenci

Pielęgnacja metalu i chromu 

Jest 51 produktów.

Pielęgnacja metalu i chromu

 

Pielęgnacja metalu i chromu w pojeździe jest niezwykle istotna. Produkty do pielęgnacji metalu są różnorodne (czyszczące, zabezpieczające), a sam proces pielęgnacyjny składa się z kilku etapów.

 

Pielęgnacja metalu i chromu ma wymiar nie tylko estetyczny (poprawia wygląd tych elementów, przywraca ich blask – polerowanie chromu), ale także ochronny (zabezpiecza metalowe detale przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, zapobiegając ich zniszczeniu). Produkty do pielęgnacji metalu dzielą się na czyszczące i zabezpieczające – pielęgnacja elementów metalowych jest bowiem kilkuetapowa. Zachęcemy do przejrzenia naszej oferty środków do pielęgnacji metali i chromu – zapewniamy duży wybór!

Pokazuje 1 - 51 z 51 elementów
Pokazuje 1 - 51 z 51 elementów

Pielęgnacja metalu i chromu – dlaczego tak ważna?

 

Samochodowe (oraz motocyklowe) elementy z metalu i chromu, takie jak np. emblematy, listwy, atrapy i inne detale, wymagają regularnej pielęgnacji, ponieważ stnowią ozdobę pojazdu – są tym dla auta/motocykla, czym biżuteria dla kobiety. Takie elementy nadają prestiżu – gdy są zabdane, prezentują się elegancko i gustownie.

 

Warto zdawać sobie sprawę, że detale z chromu i metalu, gdy nie są regularnie czyszczone i pielęgnowane, szybko tracą blask – stają się matowe i niszczeją (pod wpływen negatywnego działania czynników zewnętrznych i chemi używanej do mycia auta), osadza się na nich brud, widać zarysownia. Wówczas zamiast być ozdobą pojazdu, jedynie go szpecą.

 

Regularna pielęgnacja elementów metalowych i chromowanych w samochodzie/motocyklu jest zatem niezwykle istotna, jeśli zależy nam na utrzymaniu tych detali w dobrym stanie przez długie lata.

 

Elementy chromowane i metalowe w aucie/motocyklu – wskazówki pielęgnacyjne

 

Co ważne, na rynku dostępne są różne produkty do pielęgnacji metalu i chromu: produkty czyszczące, skutecznie usuwające brud; środki zabezpieczające, będące doskonałą ochroną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, jak i pasty polerskie, dzięki którym elementy metalowe odzyskują pierwotny blask i wylądają jak nowe.

 

Warto zdawać sobie sprawę, że do pielęgnacji metalu i chromu należy używać specjalnych preparatów – przeznaczonych właśnie do tego celu. I tak:

 

1) pielęgnacja i mycie chromu powinny odbywać się przy użyciu produktów dedykowanych do chromu lub delikatnych uniwersalnych środków czyszczących;

 

2) do mycia i pielęgnacji stali nierdzewnej najlepiej sprawdzą się produkty dedykowane do metali oraz szampony samochodowe o neutralnym pH;

 

3) do mycia aluminium najlepiej zastosować produkty o naturalnym pH i oczywiście takie dedykowane do aluminium, natomiast w przypadku chęci dogłębnego oczyszczenia, z powodzeniem można zastosować preparaty kwasowe.

 

Oprócz tego należy też pamiętać, że dobra pielęgnacja metalu i chromu w samochodzie/motocyklu powinna mieć dwa etapy:

 

1) czyszczenie – systematyczne mycie powinno odbywać się z użyciem zwykłego szamponu samochodowego o naturalnym pH i delikatnej ściereczki z mikrofibry;

 

2) zabezpieczenie przed degradacją – metal i chrom można zabezpieczyć za pomocą twardego wosku, powłoki ochronnej lub innych środków dedykowanych do konserwacji metali.

 

Ważne są oba te etapy – mycie pozwala na usunięcie wszelkich zabrudzeń i związków chemicznych, natomiast użycie produktu zabezpieczającego chroni te elementy przed zniszczeniem.

 

Jak polerować chrom i metal w aucie lub motocyklu? Instrukcja krok po kroku

 

Aby elementy chromowane i metalowe prezentowały się naprawdę atrakcyjnie, trzeba zadbać nie tylko o ich czystość, ale także nabłyszczenie, wypolerowanie. Polerowanie chromu (metalu) przywraca blask, sprawiając, że takie elementy wyglądają praktycznie jak nowe.

 

Jak polerować chrom? Oto instrukcja krok po kroku:

 

1. Na początku należy zadbać o to, aby na poszczególnych elementach nie pozostał żaden brud. W tym celu wysraczy użyć zwykłego szamponu samochodowego o naturalnym pH. Dokładne wyczyszczenie elementów chromowanych jest bardzo ważne, ponieważ pozostałe na nich drobinki brudu mogłyby porysować powierzchnię chromu podczas jego polerowania.

 

2. Kolejny etap to już polerowanie. Do tego celu należy zakupić specjalną pastę polerską do chromu i metalu, która jest delikatna, a jednocześnie bardzo skuteczna. Niewielką ilość pasty należy nałożyć na miękką ściereczkę z mikrofibry, którą trzeba polerować kolistymi ruchami.

 

3. Po skończeniu polerowania element należy przetrzeć czystą szmatką z mikrofibry – w ten sposób usunie się nadmiar pasty i uzska się przepiękny połysk. To wszystko!

 

Co ważne, niewielkie detale z chromu czy metalu najlepiej jest polerować ręcznie – wówczas mamy pewność, że zostanie to zrobione delikatnie i skutecznie. Natomiast większe elementy, jak np. rury wydechowe czy końcówki wydechu, z powodzenim można polerować maszynowo.

 

Pielęgnacja metalu i chromu – oferta ShowCarShine

 

Warto wiedzieć, że w samochodach i motocyklach znajdziemy trzy rodzaje powierzchni: stal nierdzewną, aluminium, elementy chromowane. W naszej ofercie znajdują się produkty do pielęgnacji wszystkich tych powierzchni metalowych: pasty do polerowania aluminium, pasty do polerowania metalu, mleczka do czyszczenia i polerowania chromu. Jesteśmy pewni, że w naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Co więcej, wszystkie nasze produkty do pielęgnacji metalu i chromu są świetnej jakości, pochodzą od znanych producentów, dlatego wyróżniają się skutecznością – są ponadto w pełni bezpieczne w użytkowaniu.

 

Przejrzyj naszą ofertę!