Kategorie

Producenci

Aktywne Piany 

Jest 139 produktów.

Aktywna piana (active foam)

Atywna piana (active foam) to skuteczny środek do czyszczenia samochodu. W kilka minut rozmiękcza brud, nawet ten trudny do usunięcia. W Show Car Shine dostępne są piany aktywne o różnej sile działania. Zachęcamy do przejrzenia oferty!

Aktywna piana (active foam) to preparat do czyszczenia samochodu. Z jej pomocą myje się auto bezdotykowo, bez ryzyka porysowania lakieru – aktywną pianę aplikuje się, używając pianownicy. Aktywne piany to produkty niezwykle wygodne w użyciu – już w kilka minut rozmiękczają brud, dlatego są powszechnie stosowane podczas mycia wstępnego (pre wash). Na rynku dostępne są: neutral piana, kwaśna piana, zasadowa piana (różniące się od siebie siłą działania), a także piany z woskiem. Przejrzyj naszą bogatą ofertę!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 139 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 139 elementów

Co to jest aktywna piana (active foam)?

Aktywna piana (activ foam) to środek do czyszczenia samochodu. Z jej pomocą myje się auto bezdotykowo – bez konieczności szorowania samochodu gąbką czy szczotką. Aktywne piany niezwykle skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, są to silne środki – w swoim składzie zawierają wiele substancji aktywnych, które skutecznie usuwają brud, rozmiękczając go. Co ważne, aktywnej piany można używać do czyszczenia karoserii, elementów plastikowych, chromowanych, a nawet wnętrza auta. Activ foam cieszą ogromną popularnością, ponieważ są niezwykle wygodne w użyciu – wystarczy pokryć pianą cały samochód, odczekać chwilę i spłukać auto – to wszystko!

Aktywnych pian używa się przede wszystkim na myjniach bezdotykowych, jednak z powodzeniem można ją wykorzystać także w domowych warunkach – należy tylko wyposażyć się w myjkę wysokociśnieniową z dyszą do aktywnej piany (pianownicę).

Rodzaje pian aktywnych

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne aktywne piany:

1) piany aktywne do mycia wstępnego (pre wash) – służą one do usuwania powierzchownych zanieczyszczeń, nie są tak silne, ponieważ mają w składzie mniej substancji aktywnych. Świetnie sprawdzą się w przypadku samochodów regularnie mytych, na których nie zalegają ciężkie zabrudzenia;

2) piany aktywne do ciężkich zabrudzeń – to naprawdę silne środki czyszczące, które gwarantują skuteczność. Bez problemu radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami takimi jak: zaschnięte błoto, tłuszcz, żwir i inne. Są na tyle silne, że z powodzeniem można je stosować do mycia maszyn budowlanych!

3) piany aktywne z woskiem – takie środki nie tylko skutecznie czyszczą, ale także działają ochronnie – zabezpieczają karoserię i inne elementy auta przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Taka piana zadba o samochód kompleksowo!

Warto dodać, że można wybierać wśród pian aktywnych o różnym współczynniku pH. Dostępne są: neutral piana, kwaśna piana (piany o delikatnym działaniu) lub zasadowa piana (o silnym działaniu).

Trzeba zatem pamiętać, że nie każda aktywna piana działa w ten sam sposób, więc przed dokonaniem zakupu warto się zastanowić, która sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

Mycie wstępne z pomocą piany aktywnej (pre wash)

Mycie wstępne (pre wash) jest niezwykle istotne.To właśnie dzięki niemu można na tyle zmiękczyć brud, że mycie zasadnicze staje się bardziej skuteczne, szybsze i bezpieczniejsze, ponieważ gdy zabrudzeń jest mniej, a do tego są zmiękczone, to praktycznie nie ma ryzyka porysowania lakieru podczas mycia zasadniczego.

Mycie wstępne najlepiej wykonać właśnie przy pomocy piany aktywnej, która skutecznie usuwa powierzchowne zabrudzenia, świetnie przygotowując auto do mycia zasadniczego. W tym celu świetnie sprawdzi się kwaśna piana lub neutral piana (piana o neutralnym ph), które skutecznie czyszczą, a jednocześnie są na tyle delikatne, że nie usuwają wosków ochronnych czy sealantów.

Mycie samochodu przy pomocy piany aktywnej – jak zrobić to dobrze?

Pianę aktywną z powodzeniem można wykorzystać w warunkach domowych. Trzeba jednak pamiętać, że sam produkt nie wystarczy, bowiem potrzebna będzie także myjka wysokociśnieniowa (pianownica), za pomocą której aplikuje się pianę na samochód.

1. Pierwszy krok to oczywiście przygotowanie roztworu piany aktywnej – wszystkie wskazówki, jak to zrobić, z pewnością będą znajdować się na opakowaniu konkretnego specyfiku. Trzeba pamiętać, aby dokładnie odmierzyć proporcje, ponieważ tylko wówczas mycie da taki efekt, jakiego oczekujemy.

2. Następnie przygotowany roztwór należy wlać do lancy pianowej.

3. Kolejny krok to pokrycie całego samochodu pianą aktywną (samochód powinien być suchy i nienagrzany od słońca) – warto zrobić to dokładnie, uwzględniając wszystkie części samochodu, wówczas można liczyć na rozmiękczenie brudu nawet w zakamarkach. Aplikację piany warto zacząć od kół, kierując się wyżej, wykonując liniowe ruchy.

4. Po tym należy odczekać kilka minut, aby aktywna piana miała szansę zadziałać (w tym czasie rozmiękcza się brud).

5. Następnie można przejść do dokładnego spłukania całego samochodu – również przy pomocy myjki wysokociśnieniowej.

6. Ostatni krok to dokładne osuszenie samochodu – można go wytrzeć ścierką z mikrofibry. To ważne, ponieważ wówczas mamy pewność, że na samochodzie nie pozostaną żadne nieestetyczne zacieki.

Aktywna piana (active foam) – oferta ShowCarShine

Aktywna piana to sposób na szybkie i skuteczne umycie całego samochodu, wszystkich jego elementów. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zadbaliśmy, aby nasza oferta dotycząca pian aktywnych była naprawdę szeroka. Posiadamy różne piany – o różnej mocy, o różnym współczynniku pH, dlatego z pewnością każdy klient znajdzie u nas odpowiedni produkt.

Co więcej, oferujemy aktywne piany z najwyższej półki, od dobrych producentów: Adbl, Bilt Hamber, Autobrite, Cleantech, Shiny garage. Zachęcamy do zakupów!