Kategorie

Producenci

Pielęgnacja skóry 

Jest 166 produktów.

Skóra – kosmetyki do pielęgnacji skóry

Skóra to eleganckie wykończenie wnętrza samochodu. Jednak skórzana tapicerka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Regularna pielęgnacja skóry (czyszczenie, odżywienie) to gwarancja jej trwałości i pięknego wyglądu.

 

Skóra jako wykończenie foteli w aucie zawsze wygląda pięknie. Trzeba jednak pamiętać, że to materiał wymagający specjalnej pielęgnacji. Pielęgnacja skóry to złożony proces, który należy powtarzać co 1-3 miesiące – w jego skład wchodzi: czyszczenie, odżywienie i zabezpieczenie skóry. W tym przypadku należy postawić na profesjonalne kosmetyki samochodowe do pielęgnacji skóry, które są gwarantem skuteczności.

Czyszczenie skóry i jej pielęgnacja nie mają przed nami tajemnic. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty – świetne jakościowo. Sprawdź!
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 166 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 166 elementów

Czyszczenie i pielęgnacja skóry – dlaczego warto to robić?

Nie ulega wątpliwości, że skóra (skórzana tapicerka) wymaga specjalnej pielęgnacji. Jeśli zaniedbamy czyszczenie skóry i jej regularną pielęgnację, wówczas szybko będzie na niej widać ślady zużycia. Odpowiednia pielęgnacja skóry ma wymiar nie tylko estetyczny, usuwając powierzchowne zabrudzenia, ale także ochronny, zabezpieczający, konserwujący. Tylko regularnie czyszczona i pielęgnowana skóra przez długie lata będzie prezentowała się jak nowa. Przyjęło się, że cały proces pielęgnacji skórzanej tapicerki należy powtarzać co jeden - trzy miesiące.

Warto wiedzieć, że jeśli nie będziemy używać dobrych kosmetyków samochodowych do pielęgnacji skóry, to skórzana tapicerka szybko zrobi się sztywna, a zabrudzenia na jej powierzchni poza nieestetycznymi plamami stworzą efekt lekkiego połysku. Skóra przestanie prezentować się estetycznie.

Skóra to eleganckie wykończenie wnętrza samochodu, przez wielu uważane jako wykończenie premium, zatem zdecydowanie warto poświęcić czas na jej dobrą pielęgnację, aby jej nie zaniedbać. Odżywienie skóry to ważny etap w czyszczeniu całego wnętrza samochodu.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji skóry?

W tym przypadku liczy się jakość! Skóra to delikatny materiał, który wymaga specjalnej pielęgnacji. Zatem najlepiej jest wybrać profesjonalne kosmetyki samochodowe do czyszczenia skóry, od znanych producentów – tylko takie produkty gwarantują świetny efekt. Warto też dodać, że kosmetyki niskobudżetowe jedynie czyszczą skórę, natomiast te droższe, z wyższej póki, mają też działanie pielęgnujące, zabezpieczające, co jest niezwykle istotne. W tym przypadku jakość ma ogromne znaczenie!

Oprócz tego trzeba też dokładnie określić, jakiego rodzaju skóra została zastosowana w aucie. Otóż mamy kilka rodzajów tapicerek skórzanych np. (skóry gładkie, skóry anilinowe, skóry syntetyczne, czyli eko skóry). Zatem aby pielęgnacja skóry była naprawdę skuteczna i bezpieczna, środki należy dobrze dopasować do jej rodzaju.

Rodzaje kosmetyków do czyszczenia i pielęgnacji skóry

Warto wiedzieć, że kosmetyki do czyszczenia skóry można podzielić przede wszystkim na trzy rodzaje:

1) kosmetyki do czyszczenia (leather cleaner),

2) kosmetyki do odżywiania (leather conditioner, leather coat, ),

3) kosmetyki do zabezpieczania (leather quick detailer, leather clean and conditioner).

Ma to związek z tym, że pielęgnacja skóry to złożony proces, w skład którego wchodzi kilka etapów. Samo czyszczenie skóry zdecydowanie nie jest wystarczające – koniecznie trzeba poświęcić czas także na odżywienie skóry i jej dobre zabezpieczenie. Powłoki na skórę świetnie spełniają swoje zadanie.

Czyszczenie i odżywienie skóry – instrukcja krok po kroku

Jak wspomniano wyżej, pielęgnacja skórzanej tapicerki to złożony proces, składający się z kilku etapów.

1. Pierwszy z nich to dokładne odkurzenie tapicerki i całego wnętrza samochodu, nie zapominając o wszystkich zakamarkach. Można w tym celu użyć odkurzacza dostępnego na stacji benzynowej lub odkurzacza samochodowego. Pozbycie się kurzu to bardzo ważna część całej pielęgnacji skóry, więc nie można tego pominąć.

2. Po dokładnym odkurzeniu pora na czyszczenie. Zaczynamy od przetarcia skóry szmatką z mikrofibry lekko namoczoną w wodzie, następnie powtarzamy tę czynność, używając kosmetyków do pielęgnacji skóry. Czyszczenie skóry przy użyciu profesjonalnych produktów jest gwarancją sukcesu. Trzeba pamiętać, że do czyszczenia skórzanej tapicerki nie należy używać mydła, ponieważ może ono przyczynić się do powstania na skórze nieestetycznych śladów.

3. Kolejny krok to odżywienie skóry, jej regeneracja i zabezpieczenie. Odpowiednia impregnacja spowoduje, że skórzana tapicerka będzie pięknie wygładzona i miękka. Po dokładnym wtarciu w skórę odpowiedniego produktu należy zostawić go do wyschnięcia – przez ten czas nie należy siadać na fotelach, ponieważ nie dość, że zetrzemy środek impregnujący, to na dodatek pobrudzimy sobie ubranie. Zabezpieczona skóra będzie dłużej prezentowała się idealnie, będzie mniej się brudzić. Ponadto stanie się dużo łatwiejsza w czyszczeniu.

Aby pielęgnacja skóry okazała się naprawdę skuteczna, nie można pominąć żadnego z powyższych etapów. Poświęcony czas z pewnością przyniesie rezultaty w postaci pięknie zadbanej skórzanej tapicerki, która będzie elegancką ozdobą wnętrza samochodu.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry – nasza oferta

Nasza oferta jest bardzo bogata – oferujemy kosmetyki czyszczące, odświeżające i zabezpieczające skórę. Wszystkie są profesjonalne, pochodzą od znanych i cenionych producentów (Gliptone, Colourlock, Zymol, Zaino, Lederzentrum, Gyeon, ArtDeShine, Gtechniq), dlatego można być pewnym ich jakości. Oprócz tego do oferty dodaliśmy produkty, które wykraczają poza normy podstawowej pielęgnacji skórzanej tapicerki. To przede wszystkim kosmetyki do renowacji tapicerki skórzanej: rozpuszczalnik GLD, farby tonujące, utrwalacze, produkty do odtłuszczania czy pady szlifujące.

Zachęcamy do przejrzenia oferty i zakupów!