Kategorie

Producenci

Odżywianie "WET LOOK", politury, glaze 

Jest 65 produktów.

Politura (glaze) – odżywienie, wet look

 

Politura (glaze) to produkt, który usuwa drobne defekty lakieru oraz poprawia jego wygląd. Po aplikacji politury lakier wygląda jak nowy: pięknie połyskuje, a jego kolor jest głęboki i wyrazisty.

 

Politura (glaze) skutecznie poprawia kolor lakieru, nadając mu głębi i tworząc efekt Wet look (tłysty, mokry lakier), oraz wypełnia mikro niedoskonałości powstałe na jego wierzchniej warstwie. Dzięki politurze można bardzo szybko odświeżyć lakier, jednak niestety kosztem krótszej trwałości zabezpieczenia. Politura, odżywka i cleaner, to produkty, które można znaleźć w szerokiej ofercie sklepu ShowCarShine – wszystkie od sprawdzonych producentów i w konkurencyjnych cenach. Zdecydowanie warto zobaczyć!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 65 elementów

Co to jest politura (glaze)? Właściwości i zastosowanie

 

Politura to produkt z grupy kosmetyków samochodowych, które służą do pielęgnacji lakieru auta – nadają jego powierzchni połysk, a barwie głębię. Ponadto politura (glaze) maskuje małe defekty lakieru, szybko poprawiając jego prezencję – wypełnia mikro niedoskonałości, ukrywa małe ryski, usuwa hologramy.

 

Politury są często wybierane przez miłośników autodetailingu, ponieważ dzięki nim możliwe jest uzyskanie efektu Wet look, czyli po prostu tłustości lakieru (mokry lakier). Po użyciu tego produktu lakier wygląda tak, jakby był oblany olejem – kolor karoserii jest głęboki, natomiast połysk subtelny.

 

Zarówno politura, odżywka, jak i cleaner częściej są aplikowane na samochody z ciemnymi lakierami, ponieważ wówczas efekt ich aplikacji jest najlepiej widoczny.

 

Warto jednak pamiętać, że w przypadku politury możliwości pozbywania się uszkodzeń na lakierze są ograniczone. Efekt jest szybki, jednak nie bardzo trwały. Warto wiedzieć, że glaze występuje zazwyczaj w postaci mleczka.

 

Czym politura różni się od wosku samochodowego?

 

Jak wspomniano już wyżej, politura jest używana do usunięcia defektów lakieru samochodu i poprawienia jego wyglądu – po jej aplikacji lakier pięknie połyskuje, a jego kolor jest wyrazisty i głęboki. Dzięki glaze można bardzo szybko „podrasować” karoserię auta, jednak uzyskany efekt nie jest trwały.

 

Inaczej jest w przypadku wosku samochodowego. Podobnie jak politura odświeża on wygląd lakieru, jednak jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie karoserii przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (chroni przed promieniowaniem UV, kwaśnymi deszczami, brudem drogowym, chemią drogową itp.). Co więcej, wosk samochodowy, w przeciwieństwie do politury, jest wytrzymały (utrzymuje się na lakierze nawet do 6 miesiący). Wyróżnia się wosk samochodowy naturalny oraz syntetyczny. Ten naturalny utrzymuje się na lakierze krócej (zwykle 1-2 miesiące), jednak daje niesamowity efekt Wet look (tłusty, mokry lakier), natomiast ten systetyczny jest bardziej wytrzymały – po jego aplikacji lakier ma mocny połysk.

 

Aplikacja politury – jak robić to dobrze?

 

Politura to prosty w użyciu produkt, jednak trzeba pamiętać, że efekt zależy od sposobu jej aplikacji. Aby otrzymany rezultat był dla nas satysfakcjonujący, warto poznać kilka wskazówek, które umożliwią szybkie i skuteczne nałożenie specyfiku.

 

1. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie lakieru przed aplikacją glaze. Należy go bardzo dokładnie wyczyścić – powinno się usunąć wszystkie zabrudzenia, ze wszystkich zakamarków. To sprawi, że poliura będzie mogła mogła głęboko wniknąć w lakier, dając świetny efekt.

 

2. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu lakieru przechodzimy do aplikacji politury. Produkt można nakładać ręcznie, przy użyciu aplikatora piankowego lub z mikrofibry, lub maszynowo – za pomocą gąbki polerskiej. Przed rozpoczęciem aplikacji warto dokładnie przeczytać zalecenia producenta widoczne na pokowaniu konkretnego produktu.

 

3. Po starannym nałożeniu politury należy poczekać kilka minut, pozwalając produktowi nieco wyschnąć i „wchłonąć się” w lakier.

 

4. Po tym czasie można zacząć polerowanie lakieru przy użyciu mikrofibry. To wszystko.

 

5. Jak wspomniano wyżej, glaze nie daje długotrwałego efektu, zatem aby stworzyć trwałą powłokę chorniącą, po aplikacji glaze warto nałożyć wosk samochodowy (sprawdzi się zarówno syntetyczny, jak i naturalny).

 

Politura, odżywka, cleaner – oferta ShowCarShine

 

Zarówno politury, jak i odżywki oraz cleanery to produkty często kupowane przez kierowców i autodetailerów. Wszystkie mają na celu odświeżenie lakieru oraz poprawę jego wyglądu, a jak wiadomo – to własnie karoseria auta jest jego wizytówką, od razu rzuca się w oczy. Dlatego nic dziwnego, że chcemy, aby lakier naszego auta pięknie połyskiwał i wyróżniał się głębokim oraz mocnym kolorem. Te produkty usuwają ponadto drobne defekty lakieru, przez co samochód, mimo wielu lat użytkowania, prezentuje się estetycznie.

 

Oferta ShowCar Shine jest niezwykle szeroka. Obejmuje bowiem wiele różnych produktów od znanych i cenionych producentów, jak np.: Poorboys, Black Hole, Aprima Amigo, Chemical Guys, Glaze, Soft99, Rupes, Sonax, Zymol – wszystkie w konkurenyjnych cenach.

 

Wybór politury i odżywki może okazać się problematyczny, ponieważ produkt należy dopasować zarówno do koloru lakieru, jak i rodzaju zabezpieczenia, które zostanie nałożone na lakier po aplikacji politury. Jednak bez obaw, wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy sklepu ShowCarShine zawsze służą pomocą i fachową poradą, warto skorzystać z ich usług.

 

Zachęcamy do przejrzenia oferty ShowCarShine!