Kategorie

Producenci

Tapicerka 

Jest 220 produktów.

Tapicerka materiałowa

 

Tapicerka materiałowa jest narażona na wiele zabrudzeń - należy zadbać o jej regularne czyszczenie. Bonetowanie tapicerki, czyli pranie ręczne, każdy może wykonać samodzielnie z pomocą specjalnych środków!

 

Tapicerka materiałowa brudzi się szybko, widoczne są na niej np. plamy z jedzienia i picia. Czyszczenie tapicerki (pranie, odplamanie, impregnacja) należy wykonywać regularnie – nawet co kilka tygodni. Dużą popularnością cieszy się bonetowanie tapicerki, czy po prostu pranie ręczne, ponieważ jest to proste i nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu. W naszej ofercie znajduje się wiele skutecznych środków do pielęgnacji tapicerki, wszystkie od cenionych producentów, dlatego zachęcamy do przejrzenia oferty!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 220 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 220 elementów

Tapicerka materiałowa – dlaczego trzeba o nią dbać?

 

Tapicerki materiałowe najczęściej są tworzone z syntetycznych materiałów, rzadko z tych naturalnych. Co prawda tapicerki z materiałów syntetycznych są bardziej odporne na zabrudzenia, jednak z biegiem czasu i one wymagają porządnego odświeżenia i wyczyszczenia.

 

Warto dodać, że tapicerka samochodowa to pierwszy materiał wewnątrz samochodu narażony na zbrudzenia, np.: krople deszczu dostające się do środka podczas wsiadania i wysiadania, plamy z jedzienia i napojów czy ślady po butach. Jeśli używamy samochodu często, to takich zaburdzeń nie da się niestety uniknąć.

 

Zatem aby tapicerka samochodowa prezentowała się estetycznie, należy regularnie o nią dbać. Zaleca się, aby czyścić tapicerkę co kilka, ewentualnie kilkanaście tygodni. Trzeba pamiętać, że im cięższe zabrudzenia, tym ciężej je usunąć. Do zabiegów pielęgnacyjnych zaliczają się: pranie, ekstrakcja, bonetowanie, odplamianie, impregnacja, zabezpieczenie, płukanie itp.Warto poświęcić czas na czyszczenie tapicerki.

 

Czyszczenie tapicerki i jej pielęgnacja – rodzaje produktów

 

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne środki do czyszczenia tapicerki – zdecydowanie warto je znać, dzięki temu wybór będzie dużo łatwiejszy.

 

Rodzaje produktów do czyszczenia, pielęgnacji i impregnacji tapicerki materiałowej:

  • - pianki do czyszczenia tapicerki,
  • - odplamiacze do tapicerki,
  • - produkty czyszczące, np. pre-spray,
  • - produkty wypłukujące, np. rinse,
  • - impregnaty do tapicerki,
  • - produkty do bonetowania.

 

Najprostsze w użyciu są pianki do czyszczenia tapicerki oraz produkty do bonetowania. Szybko odświeżają tapicerkę i usuwają powierzchowne plamy. Te produkty nie wymagają wypłukania z tapicerki, więc używając ich, nie ma ryzyka przemoczenia materiału.

 

Sposoby czyszczenia tapicerki

 

Można wyróżnić dwa sposoby prania tapicerki:

 

1) pranie ekstrakcyjne,

2) pranie ręczne, czyli bonetowanie.

 

Pranie ekstrakcyjne tapicerki to nic innego jak czyszczenie za pomocą odkurzacza piorącego. Niestety nie każdy ma do niego łatwy dostęp.

 

Zaś bonetowanie to czyszczenie tapicerki bez konieczności używania specjalnego odkurzacza – to czyszczenie ręczne z użyciem specjalnych środków czyszczących i mikrofibry. Warto wiedzieć, że czyszczenie ręczne może być naprawdę efektowne, trzeba tylko wybrać profesjonalne środki. Czyszcząc ręcznie, da się dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, gdzie nie sięga końcówka odkurzacza piorącego. Bonetowanie jest co prawda czasochłonne, jednak jego efekty są warte naszej pracy.

 

Bonetowanie tapicerki – jak robić to dobrze?

 

Bonetowanie nie jest trudne, co więcej, do jego przeprowadzenia nie potrzeba żadnych specjalistycznych sprzętów. Przydadzą się tylko: ściereczki z mikrofibry, dobrej jakości środki do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki, gumowe rękawiczki ochronne oraz zwykły odkurzacz.

 

I. Na samym początku trzeba dokładnie odkurzyć tapicerkę, pozbywając się kurzu, śierści i powierzchownego brudu. W ten sposób przygotowuje się materiał do nałożenia środków czyszczących. Warto spróbować dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, należy zrobić to jak najdokładniej.

 

II. Kolejny krok to aplikacja specjalnego środka czyszczącego (profesjonalne produkty przeznaczone do ręcznego prania tapicerki) – trzeba pamiętać, aby odpowiednio dozować produkt i nakładać go równomiernie na materiał.

 

III. Następnie należy chwilę odczekać – wszystko po to, aby produkt zdążył zadziałać i „wniknąć w tapicerkę”.

 

IV. Po kilku minutach można przejść do delikatnego wcierania produktu w tapicerkę. Można to robić przy pomocy szczotki z miękkim włosiem. Ważne jest, aby unikać silnego wcierania środka w materiał, ponieważ wówczas można osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego.

 

V. Kolejny krok to ściągnięcie preparatu czyszczącego – wraz z nim schodzi również brud. W tym przypadku sprawdzą się zatem krótkie, proste i delikatne ruchy. Do tego celu świetnie nada się zwykła ściereczka z mikrofibry.

 

VI. Następnie należy ponownie dokładnie odkrzyć tapicerkę, co pozwoli pozbyć się wszelkich pozostałości po środkach czyszczących. Drugie odkurzenie wnętrza samochodu jest niezwykle istotne, ponieważ jeśli to pominiemy, wówczas na tapicerce mogą zostać zaschnięte ślady preparatów czyszczących.

 

Jak widać, bonetowanie tapicerki jest czasochłonnym zajęciem, jednak zdecydowanie warto poświęcić na to czas. Wcale nie trzeba posiadać specjalistycznych sprzętów – ręczne czyszczenie również jest skuteczne! Efekt końcowy daje ogromną satysfakcję.

 

Środki do pielęgnacji tapicerki – oferta ShowCarShine

 

W naszej ofercie znajdują się różne środki do pielęgnacji tapicerki samochodowej. Z ich pomocą z powodzeniem można wykonać: pranie, odplamianie, impregnację czy płukanie. Wszystkie dostępne w naszym sklepie produkty do czyszczenia tapicerki są dobrej jakości i pochodzą od cenionych producentów, którzy gwarantują skuteczność. Używając naszych produktów, można samodzielnie dokonać bonetowania tapicerki z zadowalającym skutkiem!

 

Oferujemy środki takich marek jak: Chemspec, Maxi Fi, Excede, Valetpro, Tersus, ADBL, Cleantech, Gtechniq, 303, Carpro, GYEON, Soft99. Gwarantujemy, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Zachęcamy do przejrzenia oferty!