Kategorie

Producenci

Tapicerka 

Jest 205 produktów.

Tapicerka materiałowa i inne tkaniny

Tapicerka samochodowa to pierwszy materiał wewnątrz samochodu narażony na zabrudzenia: krople deszczu podczas wsiadania,resztki jedzenia, napoje. Pomimo coraz większej popularności tapicerek skórzanych, z eko skóry to nadal tapicerka materiałowa jest wciąż najpopularniejszym wykończeniem wnętrza samochodu. Poza tapicerką foteli, materiał posiadamy także na boczkach drzwi, podsufitce czy wykładzinie podłogi.

Dlaczego należy dbać o tapicerkę materiałową

Tapicerki samochodowe najczęściej są materiałami syntetycznymi, bardzo rzadko są to materiały naturalne jak bawełna. Tapicerki syntetyczne są bardziej odporne na zabrudzenia, ale niestety podczas długotrwałego użytkowania prędzej czy później poddają się brudowi, a my w celu utrzymania nie tylko idealnego wyglądu ale także odpowiedniej higieny powinniśmy systematycznie dbać o tapicerkę tak samo jak o lakier naszego samochodu.

Rodzaje produktów do pielęgnacji: czyszczenia i impregnacji tapicerki materiałowej:

  • pianki do czyszczenia tapicerki
  • - produkty do bonetowania tzw. bonnet
  • - odplamiacze do tapicerki
  • - produkty czyszczące tzw. Pre-spray
  • - produkty wypłukujące tzw. Rinse
  • - impregnaty do tapicerki i tekstyliów
- Każdy właściciel samochodu powinien mieć w swoim zestawie kosmetyków samochodowych piankę czyszczącą lub produkt do bonetowania tzw. bonet. Są to produkty najszybsze i najprostsze w użyciu, służą do szybkiego odświeżenia tapicerki i usunięciu "podstawowych" plam. Produkty do bonetowania i pianki czyszczące nie wymagają wypłukiwania z tapicerki, więc nie ma ryzyka zbyt mocnego przemoczenia materiału, a tym samym tapicerka jest sucha w bardzo krótkim czasie. Produkty typu bonet są idealnym rozwiązaniem do czyszczenia podsufitki oraz boczków drzwi czyli wszędzie tam gdzie nie możemy użyć dużej ilości płynu ze względu na ryzyko odklejenia materiału.

Specjalistyczne i profesjonalne produkty do czyszczenia tapicerki samochodowej

Czyszczenie tapicerki samochodowej z punktu widzenia profesjonalnego lub w przypadku gdy bonetowanie jest za słabym zabiegiem, odbywa się dwu krokowo. Pranie tapicerki wykonujemy ekstrakcyjnie za pomocą odkurzacza ekstrakcyjnego lub pistoletu typu tornador. W pierwszym kroku używamy produktu typu pre spray lub dedykowanego odplamiacza. Następnie materiał zostaje wypłukany przy pomocy produktu Rinse. Do zabezpieczenia tapicerki przed łatwym wnikaniem brudu i płynów w strukturę materiału, po procesie prania tapicerki i pełnym wysuszeniu stosuje się impregnaty do tapicerki i materiałów. W ofercie sklepu showcarshine.pl posiadamy produkty do każdego etapu podczas pielęgnacji tapicerki samochodowej i nie ma znaczenia czy jesteś początkującym detailerem czy profesjonalą firmą z doświadczeniem i dotychczasowe produkty nie spełniają twoich wymagań. Nie wiesz jakie produkty wybrać? Prosimy o kontakt, nasi doradcy w profesjonalny sposób rozwiążą Wasze problemy.
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 205 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 205 elementów