Kategorie

Producenci

Szampony 

Jest 214 produktów.

Szampon samochodowy

Szampon samochodowy to profesjonalny preparat do mycia auta. Szampon gwarantuje bezpieczne i skuteczne mycie – usuwa wszelkie zabrudzenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje szamponów samochodowych. Przejrzyj ofertę!

Szampon samochodowy to popularny produkt. Umożliwia on dokładne umycie auta, usuwając nawet ciężkie zabrudzenia. Szampon do mycia samochodu jest bardzo skuteczny, ale zapewnia też bezpieczne mycie. W sklepach można kupić: kwaśny szampon, szampon zasadowy, szampon neutralny, a nawet szampon z woskiem. W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów szamponów samochodowych od sprawdzonych producentów: Optimum, Adbl, Shiny Garage, Duragloss, KochChemie czy Sonax. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 214 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 214 elementów

Dlaczego warto zainwestować w szampon samochodowy (car wash)?

Regularne mycie samochodu jest bardzo ważne, jeśli chcemy utrzymać karoserię w dobrym stanie. Zanieczyszczenia i brud drogowy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także niszczą lakier. Nieprofesjonalne środki czyszczące lub takie przeznaczone do innych powierzchni nie tylko są niedokładne, nie usuwają trudnych zabrudzeń z lakieru, ale także mogą przyczynić się do jego blaknięcia (tak działa np. płyn do mycia naczyń).

Warto też wspomnieć, że automatyczne myjnie samochodowe to nie zawsze dobre rozwiązanie – niektóre z nich bywają niedokładne, ponadto jeśli szczotki nie są w dobrym stanie, mogą nawet porysować lakier!

Właśnie dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zadbać o lakier samochodu! Szampony samochodowe to profesjonalne środki czyszczące, które doskonale usuwają wszelkie zabrudzenia z karoserii, także ciężki brud drogowy, przygotowując lakier do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Używając szamponu samochodowego, można mieć pewność, że auto zostanie dokładnie wyczyszczone, a lakier będzie dobrze wypielęgnowany – będzie zachwycał blaskiem i intensywnym kolorem! To bezpieczne mycie.

Rodzaje szamponów samochodowych

Szampon samochodowy to kosmetyk popularny, dlatego nic dziwnego, że na rynku dostępnych jest kilka jego rodzajów. W sklepach można znaleźć:

1) szampon kwaśny – świetnie sprawdza się w przypadku mycia aut, których karoseria jest zabezpieczona powłokami ochronnymi. Ponadto dobrze jest się na niego zdecydować, gdy myjemy samochód twardą wodą. Trzeba jednak pamiętać, że kwaśny szampon może uszkadzać woski samochodowe;

2) szampon zasadowy – jest on bardzo mocny! Najlepiej jest myć nim auta, których lakier nie jest niczym zabezpieczony. Będą też dobre wówczas, gdy samochód jest regularnie eksploatowany i często się brudzi;

3) szampon neutralny – to najbezpieczniejszy wybór. Takie szampony nie uszkadzają powłok ochronnych, są też bezpieczne dla wosków – świetnie sprawdzają się w przypadku każdego samochodu. Zapewniają bezpieczne mycie.

Oprócz tego warto wspomnieć, że na rynku dostępne są także szampony samochodowe z woskiem – taki szampon to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ on nie tylko myje, ale również zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak myć auto szamponem samochodowym?

Szampon samochodowy to prosty w użyciu kosmetyk pielęgnacyjny, jednak mimo wszystko warto wiedzieć, w jaki sposób go używać, aby efekt mycia był satysfakcjonujący.

Na samym początku trzeba usunąć z karoserii wszelki powierzchowny brud, w tym celu można użyć np. myjki ciśnieniowej, spłukując od góry do dołu. Należy się upewnić, że na lakierze nie pozostały reszty piasku czy żwiru, ponieważ podczas mycia mogą one porysować lakier.

Następnie można już przygotować szampon samochodowy (car wash). Ważne, aby robić wszystko zgodnie z instrukcją na opakowaniu konkretnego produktu. Butelką należy dobrze potrząsnąć, aby wszystkie zawarte w szamponie składniki mogły się dobrze wymieszać. Szampon miesza się z wodą (najlepiej zrobić to w czystym wiaderku) – dokładne proporcje będą na pewno napisane na opakowaniu produktu. Trzeba pamiętać, że gdy dodamy zbyt mało szamponu, roztwór może nie poradzić sobie ze wszystkimi zabrudzeniami, zaś gdy dolejemy go za dużo, to mogą pojawić się smugi.

Mając tak przygotowany szampon, można zacząć mycie – używając miękkiej gąbki. Warto pamiętać, że samochód myjemy, zaczynając od góry, kierując się ku dołowi, zawsze wykonując koliste ruchy. Gąbkę należy płukać w osobnym wiadrze z wodą. Jest to metoda na dwa wiadra – w jednym znajduje się szampon zmieszany z wodą, a w drugim woda przeznaczona do płukania gąbki. Metoda na dwa wiadra pozwala umyć samochód skutecznie!

Na koniec, gdy karoseria jest już dokładnie umyta, można rozpocząć spłukiwanie – także zaczynając od dachu, kierując się ku dołowi. Po spłukaniu należy wytrzeć karoserię ścierką z mikrofibry, dzięki czemu na lakierze nie pozostaną smugi.

Mycie samochodu bez spłukiwania „no rise”

Trzeba wspomnieć, że można też umyć samochód bez konieczności spłukiwania szamponu – trzeba tylko wybrać odpowiedni produkt „no rise”. Taki szampon samochodowy nie wymaga spłukiwania z lakieru, nie powoduje też żadnych zacieków, ponadto pozwala zaoszczędzić wodę. Jednak mycie samochodu bez spłukiwania nie zawsze się sprawdzi – można się na to zdecydować tylko wówczas, gdy auto jest regularnie pielęgnowane i nie znajduje się na nim żaden zaschnięty i trudny do usunięcia brud.

Szampony samochodowe – oferta ShowCarShine

W naszej ofercie znajduje się duży wybór różnych szamponów samochodowych. Posiadamy różne rodzaje tych produktów, dlatego jesteśmy pewni, że każdy znajdzie u nas odpowiedni szampon. Zapewniamy, że wszystkie nasze kosmetyki są świetnej jakości, wyróżniają się skutecznością. Oferujemy szampony samochodowe od znanych i cenionych producentów takich jak: Optimum, Adbl, Shiny Garage, Duragloss, KochChemie czy Sonax.

W przypadku trudności z wyborem, służymy pomocą! Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i zakupów.