Kategorie

Producenci

Pielęgnacja szyb 

Jest 168 produktów.

Pielęgnacja szyb

Pielęgnacja szyb nie tylko poprawia wygląd samochodu, ale także wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Płyn do szyb to za mało, przyda się też np. powłoka do szyb. Koniecznie dowiedz się więcej!

Pielęgnacja szyb jest niezwykle istotna. Czyste szyby nie tylko dobrze się prezentują, ale także pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Profesjonalny płyn do szyb dobrze umyje ich powierzchnię, natomiast powłoka do szyb (powłoka hydrofobowa, inaczej niewidzialna wycieraczka) zapobiegnie ponownemu osadzeniu się na nich wszelkich zabrudzeń. W ofercie ShowCarShine znajdują się najlepsze produkty do pielęgnacji szyb w konkurencyjnych cenach – skuteczne i bezpieczne. Koniecznie zobacz!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 168 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 168 elementów

Pielęgnacja szyb – dlaczego tak ważna?                                                             

Pielęgnacja szyb jest niezwykle istotna! W tym przypadku nie chodzi bowiem tylko o kwestie estetyczne, ale także o bezpieczeństwo. Brudne szyby ograniczają widoczność podczas jazdy, co więcej, skupiają na sobie uwagę kierowcy, który zamiast obserwować drogę patrzy na zacieki, ślady po owadach czy pył drogowy. Zatem czyste szyby w aucie to konieczność! Warto regularnie o nie dbać, myć je i zabezpieczać przed ponownym osadzaniem się budu.

Wielu kierowców traktuje szyby po macoszemu, niektórzy do ich mycia używają wyłącznie płynu do spryskiwaczy bądź ogólnodostępnej na stacjach benzynowych szczotki z płynem. To zdecydowanie za mało. Mycie szyb powinno być dokładne, najlepiej używać w tym celu profesjonalnych produktów do mycia szyb, które wyróżniają się skutecznością i dają zadowalający efekt.

W ofercie sklepów można znaleźć m.in. płyn do szyb (glass cleaner), który umożliwia pozbycie się wszelkich zabrudzeń, lub powłokę do szyb (glass coat), która skutecznie zabezpiecza szybę przed tymi zabrudzeniami.

Hydrofobizacja szyb – niewidzialna wycieraczka (nw)

Hydrofobizacja szyb to nic innego jak aplikacja na ich powierzchnię specjalnego środka zabezpieczającego przed zabrudzeniami i poprawiającego widoczność. Taka powłoka hydrofobowa skutecznie wyrównuje powierzchnię szyby (która w rzeczywistości jest szorstka i chropowata, co widać dopiero pod mikroskopem) - staje się ona wówczas gładka, przez co żadne zabrudzenia nie są w stanie się na niej utrzymać, woda się na niej skrapla. Podczas opadów deszczu, jadąc autem z odpowiednią prędkością (ok. 60 km/h), z szyby z powłoką hydrofobową woda po prostu spływa, dlatego podczas jazdy nie trzeba tak często używać wycieraczek – stąd nazwa tego produktu „niewidzialna wycieraczka” (w skrócie nw).

Powłoka do szyb pomaga utrzymać czyste szyby, ponadto poprawia też komfort jazdy w deszczowe dni, przyczyniając się do poprawy widoczności.

Polerowanie szyb samochodowych

Z biegiem czasu, gdy auto jest regularnie użytkowane, na powierzchni szyb pojawiają się rysy. Powstają one z różnych przyczyn, żaden kierowca nie jest w stanie uchronić się przed nimi. Trzeba pamiętać, że rysy na szybach auta nie tylko nieładnie wyglądają, ale także negatywnie wpływają na widoczność podczas jazdy – rysy powodują załamywanie się światła, przez co jazda „pod słońce” lub w nocy jest niekomfortowa i niebezpieczna!

Jeśli porysowana szyba naprawdę skutecznie utrudnia jazdę, wówczas można albo ją wymienić, albo spróbować wypolerować. My polecamy ten drugi sposób, tym bardziej, że polerowanie szyb da się z powodzeniem wykonać samodzielnie.

Odpowiednio wykonane polerowanie jest w stanie dobrze wygładzić szybę, usuwając mniejsze rysy (np. ślady po tarciu wycieraczki) i zmniejszając większe uszkodzenia (np. odpryski lub głębsze rysy wyczuwalne pod paznokciem).

Samodzielne polerowanie szyb - wskazówki

Aby polerowanie szyb przyniosło pożądany efekt, zdecydowanie warto wiedzieć, jak robić to dobrze.

I. Na samym początku trzeba dokładnie umyć samochód i szyby, co pozwoli pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Należy mieć na uwadze, że jeśli na szybie ostanie się jakiś brud (np. ziarnka piasku), wówczas polerowanie może jedynie zaszkodzić, powodując jeszcze więcej rys. Szyby warto także dodatkowo odtłuścić.

II. Następnie można przejść do przygotowywania preparatu. Środek do polerowania szyb to tlenek ceru w proszku, do którego należy dodać wody – tak aby powstała gęsta piana (dlatego wodę należy dolewać stopniowo, cały czas mieszając powstałą masę). Zawsze warto kierować się zaleceniami producenta dostępnymi na opakowaniu konkretnego produktu.

III. Kolejny krok to przygotowanie wiertarki lub polerki – na urządzenie należy nałożyć filcowy krążek (najlepiej sprawdzi się twardy filc polerski). Do skutecznego wypolerowania szyb w zupełności wystarczą niskie obroty (ok. 600 obrotów na minutę, a nawet mniejsze), tych wyższych powinno się unikać.

IV. Następnie na krążek filcowy trzeba nałożyć przygotowaną mieszaninę (tlenek cynku + woda) – rozprowadza się ją po szybie za pomocą niskich obrotów. Szybę należy polerować krzyżowo, wykonując zarówno pionowe, jak i poziome ruchy. Krążek powinno się lekko dociskać do szyby. Nie wolno długo polerować w jednym miejscu, ponieważ wówczas w szybie może powstać zagłębienie. Nie należy także polerować szyby na sucho, zatem jeśli zauważymy, że przygotowana masa wysycha, powinno się spryskać ją wodą (wodą pryskamy wtedy na szybę).

V. Po skończonej pracy trzeba pozbyć się resztki pasty pozostałej na szybie – najlepiej zrobić to z pomocą miękkiej ściereczki.

VI. Na koniec należy dokładnie myć szybę i ją odtłuścić.

Pielęgnacja szyb – oferta ShowCarShine

W ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele różnych produktów do pielęgnacji szyb. Dostępny jest uniwersalny płyn do szyb (glass cleaner), jak i powłoka do szyb (glass coat), powłoka hydrofobowa (niewidzialna wycieraczka). Wszystkie nasze produkty wyróżniają skutecznością, ponieważ pochodzą od znanych i cenionych na całym świecie producentów. To profesjonalne produkty, które są niezwykle często wybierane przez pasjonatów motoryzacji.

Oferujemy produkty do pielęgnacji szyb takich firm jak: Stoner, Invisible Glass, Meguiars, Elite Detailer, GYEON, Adbl, GOOD STUFF, Chemical Guys, Gtechniq, Carpro, Soft99, Rainx, Ultra Coat.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty!