Kategorie

Producenci

Pielęgnacja silnika 

Jest 93 produktów.

Pielęgnacja silnika

 

Pielęgnacja silnika jest bardzo ważna. Czyszczenie silnika może sprawiać trudności, jednak znając cenne wskazówki i używając dobrych środków do czyszczenia silnika, wszystko pójdzie sprawnie!

 

Pielęgnacja silnika jest ważna: zapewnia bezpieczeństwo oraz pomaga podnieść wartość pojazdu. Czyszczenie silnika z pewnością nie jest łatwe, jednak kierując się instrukcją krok po kroku i znając wskazówki w tym temacie, z powodzeniem można zrobić to poprawnie i skutecznie. Dobre środki do czyszczenia silnika radzą sobie nawet z najciężymi zabrudzeniami, nie niszcząc w żaden sposób elementów silnika. W ofercie ShowCarShine znajdują się preparaty zarówno do czyszczenia, jak i konserwacji silnika – zobacz!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 93 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 93 elementów

Pielęgnacja silnika – dlaczego ważna?

 

Pielęgnacja (czyszczenie, zabezpieczanie) silnika jest niezwykle istotna. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ sądzą, że skoro silnika nie widać, to nie trzeba o niego dbać. Co więcej, są osoby, które nie wiedzą, jak zabrać się za czyszczenie silnika – nie wiedzą, czy w ogóle można to robić. Otóż można, a nawet trzeba!

 

Po piewsze – czysty silnik to bezpieczeństwo. Warto zdawać sobie sprawę, że gdy na silniku znajduje się wiele brudu i łatwopalnych substancji, to może dojść do zapalenia silnika – szczególnie wówczas, gdy instalacja elektryczna auta nie jest w najlepszym stanie. Takiej sytuacji bardzo łatwo uniknąć – należy jedynie zadbać o czystość komory silnika.

 

Po drugie – na czystym silniku są o wiele lepiej widoczne wszelkie wycieki, dzięki czemu można cały czas trzymać rękę na pulsie i kontrolować jego stan. Na brudnym silniku cięzko dotrzec wycieki, przez co trudno w porę zareagować i usunąć nieszczelność.

 

Po trzecie – dobrze wyczyszczony silnik zwiększa wartość pojazdu. Gdy jest czysty, auto wydaje się być w dobrym stanie. Obecnie nabywcy nie zwracają uwagi wyłącznie na wygląd zewnętrzy auta – duże znaczenie ma dla nich też wnętrze, przeważnie sprawdzają, jak wszystko prezentuje się pod maską. Z pewnością silnik, na którym widoczny jest smar, kurz i olej, nie robi dobrego wrażenia. Warto o tym pamiętać.

 

Czyszczenie komory silnika – ważne wskazówki

 

Skoro już wiadomo, że regularna pielęgnacja silnika jest bardzo ważna, trzeba wiedzieć, w jaki sposób robić to dobrze. Aby czyszczenie było skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla silnika, nalezy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

 

1) silnik należy myć w wyznaczonym do tego celu miejscu – absolutnie nie na trawie, ponieważ spływające zabrudzenia mogą nieodwracalnie uszkodzić takie podłoże, ani nie w publicznym miejscu, gdyż można za to otrzymać mandat;

 

2) należy pamiętać, aby nie myć silnika wówczas, gdy jest gorący – takie działanie może doprowadzić do pęknięcia niektórych elementów silnika;

 

3) silnika nie wolno myć myjką wysokociśnieniową ani wężem ogrodowym – silnika nie można myć wodą pod ciśnieniem, gdyż jest to przyczyną wielu poważnych uszkodzeń;

 

4) przed rozpocząciem czyszczenia komory silnika, koniecznie trzeba zabezpieczyć: alternator, pokrywę akumulatora, filtr powietrza, aparat zapłonowy, czujnik płynu chłodzącego, wloty powietrza do silnika – z powodzeniem można to zrobić za pomocą folii;

 

5) wszelkie duże zanieczyszczenia, jak np. patyki, liście itp, trzeba wyciągnąć ręcznie, jeszcze przed rozpoczęciem mycia odpowiednim preparatem;

 

6) najlepiej postawić na specjalne środki do czyszczenia silnika – przeznaczone właśnie do tego celu. Tylko one gwarantują 100-procentową skuteczność, usuwając nawet najcięższe zabrudzenia;

 

7) używając agresywnych środków do czyszczenia silnika, które doskonale radzą sobie z ciężkimi zabrudzeniami, trzeba zachować szczególną ostrożność – wszystko dlatego, że takie preparaty mogą rozpuścić napisy na silniku, naklejki, a nawet osłony przewodów elektrycznych;

 

8) po czyszczeniu silnika zawsze koniecznie jest jego dokładne wysuszenie – nie powinno się go uruchamiać, gdy jest jeszcze mokry, ponieważ wówczas może nie pracować dobrze.

 

Jak wyczyścić silnik? Instrukcja krok po kroku

 

Jak dobrze wyczyścić silnik? Zdecydowanie warto znać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej, że   pielęgnacja silnika wcale nie jest łatwa. Jak zrobić to skutecznie, ale i bezpiecznie? Oto instrukcja:

 

1. Pierwszy krok to zdjęcie wszystkich osłon silnika (oczywiście tylko wtedy, gdy jest to konieczne).

 

2. Następnie trzeba dobrze zabezpieczyć folią wszelkie newralgiczne miejsca jak: alternator, pokrywa akumulatora, czujnik płynu chłodzącego, filtr powietrza, aparat zapłonowy.

 

3. Kolejny krok to pozbycie się wszelkich większych zanieczyszczeń jak liście czy patyki – robi się to ręcznie.

 

4. Następnie można przygotować odpowiedni środek do czyszczenia silnika. Powinien on mieć w składzie mieszankę rozpuszczalników i środków powierzchniowo czynnych – taki preparat jest skuteczny i, co ważne, ma działanie ochronne, zapobiegajac korozji. Trzeba też zadbać o odpowiednie stężenie preparatu.

 

5. Po tym wszystkim można już przejść do nakładania preparatu (np. spryskiwaczem) – trzeba to zrobić dokładnie, pokrywając wszystkie zabrudzone miejsca.

 

6. Nałożony preparat należy zostawić na kilka chwil, aby miał szansę wzniknąć w zabrudzenia i zadziałać. Trzeba jednak pamiętać, że preparat do czyszczenia silnika nie może zaschnąć! Prowadzi to do pojawienia się trudnych do usunięcia plam.

 

7. Po chwili wszystko trzeba dokładnie spłukać, a następnie wysuszyć silnik. Należy pamiętać, że nie wolno uruchamiać silnika do momentu, aż nie bedzie całkiem suchy.

 

8. Gdy silnik wyschnie, można przejść do ostatniego etapu jego pielęgnacji, czyli nałożenia dressingu, który przedłuży żywotność elementów gumowych i plastikowych. Natomiast jeśli chcemy nadać im blask, nada się do tego np. wosk syntetyczny odporny na wysokie temperatury.

 

Preparaty do czyszczenia silnika – oferta ShowCarShine

 

W ofercie naszego sklepu znajdują się różne środki do czyszczenia silnika – zarówno myjące, jak i konserwujące. W tej kategorii są: degreasery, engine cleanery, mocne środki myjące, chemia czyszcząco-odtłuszczająca, dressingi, woski – jednym słowem wszystko, czego potrzeba do dokładnego wyczyszczenia oraz zabezpieczenia silnika.

 

Wszystkie nasze kosmetyki samochodowe do pielęgnacji silnika są świetnej jakości, pochodzą od znanych i cenionych producentów, dlatego wyróżniają się skutecznością – gwarantują zadowalający efekt.

 

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty!