Kategorie

Producenci

Pielęgnacja tworzyw zewnętrznych 

Jest 97 produktów.

Pielęgnacja tworzyw zewnętrznych w samochodzie

Pielęgnacja tworzyw zewnętrznych w samochodzie jest ważna. Tworzywa sztuczne (reflektory, zderzaki, dokładki itp.) z biegiem czasu niszczeją, blakną, dlatego regularnie trzeba je czyścić, odświeżać.

Pielęgnacja tworzyw zewnętrznych w samochodzie powinna odbywać się regularnie. To bardzo ważne, ponieważ tworzywa sztuczne, m.in. dokładki, zderzaki, reflektory, z biegiem czasu niszczeją – utleniają się, płowieją i blakną. Można jednak zatrzymać te negatywne procesy, ponieważ produkty do pielęgnacji tworzyw sztucznych nie tylko skutecznie czyszczą i przywracają głębię koloru, ale także chronią przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Dressing, czernidło, powłoka do tworzyw – wszystkie te produkty i wiele więcej można znaleźć w ofercie ShowCarShine!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 97 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 97 elementów

Pielęgnacja tworzyw sztucznych – dlaczego tak istotna?

Dbając o wygląd zewnętrzny samochodu, większość z nas skupia się wyłącznie na lakierze auta – nakładamy na niego woski, powłoki ochronne i wykonujemy szereg innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak w każdym samochodzie znajdują się też tworzywa sztuczne, które wymagają tak samo dokładnego czyszczenia i zabezpieczenia jak karoseria. Są to m.in. reflektory, zderzaki, dokładki, obudowy lusterek itp.

Wszystkie te elementy zewnętrzne z tworzyw sztucznych z biegiem czasu tracą swój estetyczny wygląd – ich warstwa wierzchnia się utlenia w skutek zmiennych warunków atmosferycznych oraz przemysłowych. Plastik niszczeje pod wpływem promieniowania UV, soli czy np. środków odmrażających.

Tworzywa sztuczne w samochodzie mogą wyglądać naprawdę świetnie, nawet w samochodzie długoletnim. Warto bowiem wiedzieć, że produkty do pielęgnacji tworzyw zewnętrznych nie tylko odświeżają wygląd plastików (albo przywracają im naturalny kolor, albo je zabarwiają), ale także zatrzymują proces ich niszczenia ­- wyblakłe i zniszczone przez szkodliwe działanie czynników zewnętrznych elementy mogą znowu wyglądać jak nowe!

Rodzaje produktów do tworzyw sztucznych

Kosmetyki samochodowe do tworzyw sztucznych można podzielić ze względu na: efekty wizualny, konsystencję i trwałość.

Jeśli chodzi o efekt wizualny, środki do pielęgnacji tworzyw zewnętrznychdzieli się na:

1) produkty przywracające naturalny kolor (skutecznie czyszczą, odświeżając wygląd plastików – są idealne do bieżącej pielęgnacji plastików, nie tylko przywracają intensywność koloru, ale też chronią);

2) produkty barwiące (to np. czernidło, którego zadaniem jest odżywienie i poczernienie – świetnie sprawdzają się wówczas, gdy kolor danego elementu jest wypłowiały, przez co próby przywrócenia naturalnego koloru nie dają dobrego efektu).

Kolejny podział to ten ze względu na konsystencję. I tak produkty z tej kategorii można podzielić na:

  • 1) produkty w formie żelu;
  • 2) produkty w aerozolu;
  • 3) produkty w formie pasty;
  • 4) produkty w formie mleczka.

Co więcej, produkty do pielęgnacji tworzyw sztucznych można podzielić także ze względu na ich trwałość. Zwykły, klasyczny dressing trzyma się średnio kilka tygodni, natomiast specjalna powłoka do tworzyw utrzymuje się na elemencie nawet ponad rok!

Pielęgnacja tworzyw sztucznych – jak robić to dobrze?

Środki do czyszczenia elementów zewnętrznych nie są trudne w użyciu. Nie trzeba być autodetailerem, aby uzyskać naprawdę świetny efekt.

Bardzo ważne jest, aby przed użyciem danego specyfiku dokładnie wyczyścić powierzchnię elementu. Wówczas efekt końcowy po nałożeniu produktu będzie najlepiej widoczny i długo się utrzyma. Takie czyszczenie można wykonać podczas standardowego mycia samochodu.

Trzeba pamiętać, że wszystkie niezbędne wskazówki dotyczące użycia danego preparatu znajdują się na opakowaniu. Sposób nakładania produktu zależy od jego konsystencji, dlatego wybierając konkretny specyfik, należy dokładnie przeczytać wszystkie zalecenia producenta.

Produkty do pielęgnacji tworzyw sztucznych – oferta ShowCarShine

W ofercie ShowCarShine znajduje się wiele różnych produktów do czyszczenia i pielęgnacji tworzyw sztucznych zewnętrznych. Oferta jest bardzo szeroka – każdy na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie produkt w konkurencyjnej cenie. Co ważne, wszystkie kosmetyki z tej kategorii pochodzą od znanych i cenionych producentów, np.: Solution Finish, Gyeon, Gtechniq, Owatrol, Black Wow, Kochchemie i wiele innych.

W ofercie znajdują się takie produkty jak: dressing, czernidło, trims (trimrestorer, trimcoat), a także trwałe powłoki do tworzyw. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich produktów!