Kategorie

Producenci

Powłoki ceramiczne, kwarcowe i grafenowe 

Jest 93 produktów.

Powłoki ceramiczne, kwarcowe i grafenowe

Powłoki ceramiczne, powłoki kwarcowe, ale też powłoki grafenowe to trwałe zabezpieczenie lakieru samochodu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Powłoki ochronne dostępne w ShowCarShine są najlepszej jakości.


Powłoki ceramiczne, powłoki kwarcowe oraz powłoki grafenowe to powłoki ochronne będące doskonałym zabezpieczeniem lakieru samochodowego, który jest narażony na wiele uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV, działaniem wilgoci, chemią drogową czy zabrudzeniami. Twarde powłoki ochronne nie tylko zabezpieczają lakier, ale także odświeżają jego wygląd, dzięki czemu po ich aplikacji prezentuje się jak nowy. Koniecznie przejrzyj naszą ofertę – w sklepie ShowCarShine dostępne są wszystkie rodzaje powłok.
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 93 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 93 elementów

Co to jest powłoka kwarcowa (quartz coat)?

Powłoka kwarcowa (quartz coat) to jest „najprostsza” z dostępnych powłok ochronnych i tańsza od np. powłok ceramicznych. Jest naprawdę skuteczna i trwała przez nawet trzy lata – kwarc to dobre zabezpieczenie lakieru. Powłoki kwarcowe nie tylko zabezpieczają lakier samochodu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ale także poprawiają ogólny wygląd samochodu, podkreślając kolor lakieru i nadając mu piękny połysk. Ta powłoka ochronna posiada ponadto właściwości hydrofobowe i antystatyczne, dzięki którym auto wolniej się brudzi, a powstałe zanieczyszczenia bardzo łatwo się czyści.

Trzeba jednak pamiętać, że powłoka kwarcowa powłoce kwarcowej nierówna, ponieważ na rynku można znaleźć wiele preparatów z tej kategorii, które różnią się od siebie składem. Warto zainwestować w profesjonalną powłokę kwarcową od dobrego producenta, wówczas można mieć pewność, że będzie ona naprawdę trwała.

Co to jest powłoka ceramiczna (ceramic coat)?

Powłoka ceramiczna (ceramic coat) tojest bardziej rozbudowana powłoka kwarcowa, której najważniejszym składnikiem jest krzem. Powłoka ceramiczna, ze względu na bardziej zaawansowany skład oraz lepsze właściwości, jest droższa od kwarcowej. Ta powłoka ochronna gwarantuje naprawdę trwałe zabezpieczenie lakieru, które jest skuteczne nawet przez pięć lat (a przy dobrej pielęgnacji lakieru – nawet do 10 lat!).

Powłoki ceramiczne, podobnie jak te kwarcowe, nie tylko świetnie zabezpieczają lakier auta, ale także poprawiają jego ogólną prezencję – po ich aplikacji kolor lakieru staje się głęboki, a karoseria pięknie połyskuje. Co ważne, ceramika osiąga twardość 9H, przez co zapewnia ochronę lakieru przed mikro rysami, oprócz tego zabezpiecza przed promieniowaniem UV oraz silną chemią. Na koniec warto dodać, że tak samo jak powłoka kwarcowa powłoka ceramiczna ma właściwości hydrofobowe oraz antystatyczne.

Co to jest powłoka grafenowa (graphene coat)?

Powłoka grafenowa (graphene coat) to jest powłoka ochronna z grupy tych ceramicznych, jednak jej bazą nie jest krzem, lecz PDMS wzmocniony tlenkami grafenu. Grafen słynie ze swoich świetnych właściwości, które sprawdzają się także w przypadku ochrony lakieru samochodowego.

Powłoki grafenowe to nowość, dlatego póki co dostępne są jedynie profesjonalnym studiom autodetailingu, jednak zdecydowanie warto przybliżyć ich właściwości. Otóż powłoka grafenowa wyróżnia się doskonałymi właściwościami hydrofobowymi, dlatego auto nią pokryte bardzo łatwo utrzymać w czystości. Problem z tzw. water spotami jest zmniejszony praktycznie do zera. Co więcej, powierzchnia powłoki grafenowej jest bardzo śliska, co zmniejsza ryzyko zarysowań lakieru (często śliskość daje lepsze efekty niż twardość powłoki).

Dlaczego warto stosować powłoki ochronne na lakier auta?

Większość zalet powłok ochronnych wymieniono już wyżej, opisując poszczególne ich rodzaje. Otóż twarde powłoki ochronne:

1) mają właściwości hydrofobowe, które zapewniają łatwiejsze mycie – woda nie osiada na karoserii, tylko po niej spływa, a zanieczyszczeniom znacznie trudniej przykleić się do karoserii;

2) mają właściwości antykorozyjne – po ich aplikacji lakier jest odporny na chemię, sól drogową i ptasie odchody;

3) chronią lakier auta przed płowieniem – wydobywają głębię koloru, a karoseria pięknie się błyszczy. Powłoki ochronne to doskonała ochrona przed promieniowaniem UV;

4) skutecznie chronią przed mikro zarysowaniami lakieru – co prawda twarda powłoka nie ochroni przed wszystkimi uszkodzeniami mechanicznymi, jednak jest gwarancją, że lakier będzie znacznie twardszy.

W jaki sposób dbać o auto z nałożoną twardą powłoką ochronną?

Powłoki ceramiczne, powłoki kwarcowe oraz powłoki grafenowe gwarantują zabezpieczenie lakieru przed wszelkimi uszkodzeniami, jednak aby przedłużyć ich trwałość i skuteczność, warto dobrze zadbać o samochód.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby auto pokryte powłoką ochronną przynajmniej raz na tydzień dokładnie opłukać wodą w celu pozbycia się nagromadzonego brudu, który może pogarszać parametry ochronne powłoki. Do wytarcia lakieru najlepiej używać delikatnej ściereczki z mikrofibry.

Oprócz tego raz na jakiś czas należy przeprowadzić zabieg tzw. odetkania powłoki ochronnej, który pozwala na zachowanie jej właściwości hydrofobowych.

Posiadając powłokę ochronną na lakierze, powinno się unikać myjni automatycznych, które mogą okazać się zbyt agresywne. Jeśli na lakierze pojawią się zabrudzenia typu ptasie odchody czy osady po owadach, w celu ich usunięcia najlepiej zastosować quick detailer.

Powłoki ochronne – oferta ShowCarShine

Oferta naszego sklepu jest niezwykle bogata – są u nas dostępne wszystkie rodzaje powłok ochronnych, więc na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Warto dodać, że wszystkie powłoki są świetnej jakości i pochodzą od cenionych producentów, jak np.: Artdeshine, Gtechniq, Aqua, Gyeon, Carpro, Ceramicpro, Max protect, Ultracoat. W ShowCarShine oferujemy nie tylko profesjonalne powłoki ceramiczne, kwarcowe i grafenowe, ale również fachową pomoc i doradztwo.

Zachęcamy do kontaktu i zakupów!