Kategorie

Producenci

evoxa hdr 500 - polerka rotacyjna, maszyna rotacyjna

Evoxa HDR500 – to polerka rotacyjna należąca do linii - PROFESSIONAL - dedykowana do detailingu i lakiernictwa samochodowego.
Zastosowano w niej nowy silnik o mocy 1200W, który współpracuje z efektywnym systemem stabilizacji obrotów połączonym z czujnikiem przekazującym informację o aktualnych obrotach.

870,73zł

-10%

967,48zł

Nowy produkt

Chwilowo brak w magazynie

EVOXA HDR 500 - polerka rotacyjna, maszyna rotacyjna

Polerka rotacyjna Evoxa HDR500


Evoxa HDR500 – to polerka rotacyjna należąca do linii - PROFESSIONAL - dedykowana do detailingu i lakiernictwa samochodowego.
Zastosowano w niej nowy silnik o mocy 1200W, który współpracuje z efektywnym systemem stabilizacji obrotów połączonym z czujnikiem przekazującym informację o aktualnych obrotach. Dzięki temu, system stabilizacji obrotów na bieżąco koryguje i dostarcza odpowiednią moc silnika tak aby utrzymać zadane obroty. Moduł elektroniki posiada również funkcję łagodnego rozruchu Soft Start, ułatwiający rozprowadzanie pasty bez jej rozbryzgiwania a sam potencjometr obrotów jest w wersji z tzw. „klikami” zwiększającymi łatwość kontroli obrotów. Bardzo ważną cechą polerki jest optymalnie dobrany zakres obrotów od 400 do 2200 RPM. Pozwala to pracować nowoczesnymi pastami wymagającymi niskich obrotów nie wpływając negatywnie na obciążenie silnika podczas pracy na małych biegach.
Maszyna ta dysponuje o 30% większym momentem obrotowym niż model HDR400 mkII. Jest to wynikiem zastosowania nowej dwustopniowej przekładni zębatej o większym przełożeniu z blokadą do szybkiej wymiany talerzy roboczych.

W porównaniu do przekładni z niższego modelu, zastosowano w niej inny układ kół zębatych tak aby zmieścić większe łożyska co poprawiło bilnas cieplny i maszyna pod tym względem wypada bardzo korzystnie.
Bardzo ważny jest też sam układ ułożenia przekładni, dzięki któremu wrzeciono do mocowania talerza roboczego jest blisko osi wzdłużnej maszyny. W praktyce, przekłada się to na bardzo spokojne prowadzenie maszyny podczas pracy gdyż środek ciężkości polerki znajduje się nisko nad elementem, w efekcie czego ruch obrotowy talerza roboczego podlega małej precesji. Zjawisko to jest znane z działania np. bączka obrotowego lub żyroskopu. Mówiąc w skrócie, czym wyżej nad elementem położona jest polerka rotacyjna podczas pracy tym jest bardziej niespokojna i mówi się wtedy o jej gorszym „wyważeniu”.
Obudowa polerki HDR500 jest bardzo ergonomiczna i wykonana z dobrego tworzywa pokrytego w przednim gripie i tylnej rękojeści elementami typu Soft Grip. Na grzbiecie znalazły się gumowe stopki do wygodnego i bezpiecznego odkładania maszyny na podłogę a 5 metrowy miękki i nieskręcający się kabel zasilający wprowadzony jest do obudowy za pomocą ruchomego, kulowego holdera.

Polerka objęta jest 24-miesięczną gwarancją nawet gdy jest używana zawodowo. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji w systemie serwisowym EVO+.
 
 • - moc silnika: 1200 W
 • - obroty: 400-2200 RPM
 • - talerz oporowy 125 mm, gwint M14 / (maksymalnie 150 mm)
 • - soft start
 • - stabilizacja obrotów
 • - blokada wrzeciona
 • - wszystkie łożyska marki NSK
 • - bardzo miękki przewód zasilający o długości 5 m
 • - powleczony gumą grip przedni oraz tylna rękojeść
 • - wygodne gumowe podpórki do odkładania polerki
 • - dodatkowy, miękki uchwyt boczny
 • - w komplecie zapasowe szczotki
 • - waga 2,3 kg

Prędkości obrotowe uzyskiwane na poszczególnych zakresach:


 • 1 - 400
 • 2 - 760
 • 3 - 1120
 • 4 - 1480
 • 5 - 1840
 • 6 - 2200

 

Informacja Techniczna
Szanując Państwa czas i pieniądze informujemy, że polerka HDR500 nie jest przeznaczona do pracy przy frontach meblowych.
Na podstawie Warunków Gwarancji (punkt 8.4 oraz 8.5) wszelkie reklamacje potwierdzone fakturą zakupową na firmę stolarską nie będą uwzględniane.
Do takich zastosowań rekomendujemy polerkę Evoxa HDR600.


Sposoby dostawyNazwaCzas wysyłkiCena
ShowCarShine - odbiór w sklepie stacjonarnym ShowCarShine - odbiór w sklepie stacjonarnym Odbiór osobisty w sklepie Darmowa!
UPS Kurier (płatność przelewem -15zł) darmowa wysyłka pow. 400zł UPS Kurier (płatność przelewem -15zł) darmowa wysyłka pow. 400zł Dostawa następnego dnia od dnia wysyłki Darmowa!
UPS Kurier pobranie 21 zł (zam.pow 400zł koszt pobrania 5zł) UPS Kurier pobranie 21 zł (zam.pow 400zł koszt pobrania 5zł) Dostawa następnego dnia od dnia wysyłki Darmowa!
Poczta (płatność przelewem, darmowa wysyłka pow. 300zł Poczta (płatność przelewem, darmowa wysyłka pow. 300zł 1-3 dni Darmowa!
Poczta Polska Pobranie (zam. powy. 300zł pobranie 5zł) Poczta Polska Pobranie (zam. powy. 300zł pobranie 5zł) 1-3dni Darmowa!
INPOST Paczkomaty 24 INPOST Paczkomaty 24 1 dzień od wysyłki Darmowa!
INPOST Paczkomaty 24 - POBRANIE INPOST Paczkomaty 24 - POBRANIE 1 dzień od wysyłki Darmowa!

* Dla zakupów powyżej 400,00zł darmowa dostawa!

Polecamy inne produkty z tej kategorii :