Kategorie

Producenci

Glinka do lakieru - Clay Bar 

Jest 44 produktów.

Glinki do lakieru

Glinka do lakieru – z ang. Clay Bar to produkty bardzo młode w historii polskiego detailingu i nadal znaczna część pasjonatów car detailingu obawia się ich stosowania. Glinki do lakieru przypominają nam plastelinę, jest to plastyczna masa najczęściej różnią się między sobą wagą, kolorem i twardością. Twardość glinki jednocześni...

Glinki do lakieru

Glinka do lakieru – z ang. Clay Bar to produkty bardzo młode w historii polskiego detailingu i nadal znaczna część pasjonatów car detailingu obawia się ich stosowania. Glinki do lakieru przypominają nam plastelinę, jest to plastyczna masa najczęściej różnią się między sobą wagą, kolorem i twardością. Twardość glinki jednocześnie jest jej agresywnością. Czym twardsza glinka tym bezwzględniej i skuteczniej usuwa cięższe naleciałości.

Dlaczego stosujemy glinkę do lakieru

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to: po co jest glinka? W skrócie, glinki używamy do oczyszczenia lakieru, szyb, metalu z naleciałości których nie jesteśmy w stanie zmyć podczas standardowego mycia. Jeżeli podczas mycia samochodu wyczuwasz że powierzchnia lakieru jest lekko chropowata to znak że glinka będzie miała trochę roboty. Po glinkowaniu powierzchnia będzie ponownie idealnie gładka.

Co usuwa glinka

Zanieczyszczenia które zostaną usunięte z pomocą glinki to:
  • smoła
  • żywica
  • organiczne resztki po owadach
  • odkurz lakierniczy
  • osad wapienny
W ofercie sklepu ShowCarShine znajdziecie glinki które sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagającym, całą światową czołówkę. Począwszy od glinek bardzo twardych, mocno agresywnych poprzez glinki średnie i miękkie.

Specjalna oferta produktów na bazie glinki do lakieru

Poza klasyczną glinką, w naszej ofercie znajdują się produkty lekko delikatniejsze, wielokrotnego użytku takie jak clay pad czyli tzw. glinka na padzie do użycia z maszyną polerską DA, clay sponge czyli glinka na gąbce do użycia ręcznego tak jak klasyczna glinka oraz clay towel czyli glinka na mikrofibrze jest to najdelikatniejsza opcja glinkowania do częstego i systematycznego użycia. Kategoria „Glinka do lakieru” zawiera sporą ilość produktów i zdajemy sobie sprawę że może stwarzać zakłopotanie dla początkującego detailera, dlatego profesjonalna załoga sklepu showcarshine.pl czeka na wasze pytania.
Więcej
Pokazuje 1 - 44 z 44 elementów
Pokazuje 1 - 44 z 44 elementów