Kategorie

Producenci

Przygotowanie lakieru i pasty polerskie 

Jest 296 produktów.

Przygotowanie lakieru i pasty polerskie

Pasty polerskie służą do korekty i polerowania lakieru. Za pomocą past polerskich można bez problemu usunąć hologramy czy zarysowania na lakierze. W ShowCarShine dostępne są profesjonalne mleczka polerskie.

Pasty polerskie to świetny sposób na odświeżenie lakieru i usunięcie powstałych na nich defektów. Dzięki pastom polerskim można w łatwy sposób pozbyć się zarówno hologramów i utlenień powstałych na lakierze, jak i nawet głębszych zarysowań. Mleczka polerskie dobiera się pod konkretne uszkodzenia karoserii – dobrze dobrane są gwarancją skuteczności. Najlepiej zdecydować się na produkty profesjonalne, od znanych i sprawdzonych producentów – właśnie takie pasty tnące znajdują się w naszej ofercie. Sprawdź!
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 296 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 296 elementów

Rodzaje past polerskich – skuteczna korekta lakieru

Na rynku dostępne są różne pasty polerskie, które dobiera się pod konkretne uszkodzenia lakieru. Aby mieć pewność, że stosowana pasta da zadowalające rezultaty, trzeba dokonać odpowiedniego wyboru produktu. Należy zdawać sobie sprawę, że agresywność past polerskich jest różna, więc aby nie uszkodzić lakieru przy polerowaniu, powinno się dobrze przemyśleć zakup.

Zatem pasty polerskie dzielimy na kilka grup:

1) pasty wykończeniowe, delikatne (finishing, super finisz) – przeznaczone do usuwania najdelikatniejszych defektów lakieru, np. hologramów, utlenień;

2) pasty średnie (polish, medium) – przeznaczone do średnich zarysowań;

3) pasty agresywne (cutting, compound) – przeznaczone do dużych uszkodzeń, głębokich rys;

4) pasty jednoetapowe (one step, AIO).

Samodzielna polerka lakieru może przynieść podobne efekty, jakie można osiągnąć, oddając auto do profesjonalnego salonu autodetailingowego – należy jedynie odpowiednio dobrać produkt, pamiętając o tym, aby wybierać pasty profesjonalne, dające gwarancję zadowalających efektów. Oczywiście można kupić tanie produkty do korekty lakieru dostępne przykładowo na stacjach benzynowych czy w supermarketach, jednak po ich użyciu nie należy oczekiwać cudów. Zatem poświęcając czas na samodzielne polerowanie lakieru, warto zainwestować w produkty najlepszej jakości, polecane przez salonu autodetailingowe.

Działanie past polerskich – polerowanie lakieru na najwyższym poziomie

Mleczka polerskie nie tylko wygładzają powierzchnie lakieru, usuwając mikro rysy i inne uszkodzenia, ale także nadają ostateczny blask karoserii, sprawiając, że lakier wygląda świeżo, jak nowy.

Usuwanie rys, zmatowień i utlenień następuje przy pomocy specjalnego ścierniwa użytego w składzie pasty polerskiej oraz gąbki lub pada polerskiego. Im większe i twardsze ziarno polerskie, tym większa siła i szybkość usuwania rys. Co bardzo ważne, po użyciu mocnej pasty polerskiej na powierzchni lakieru pozostają tzw. hologramy, które trzeba usunąć pastą o mniejszym ziarnie polerskim.

Jak wiadomo, lakier auta jest cały czas narażony na uszkodzenia, które powstają przy kontakcie z brudną wodą, piaskiem, promieniami UV, smołą, agresywną chemią czy ptasimi odchodami. Mikro rysy mogą powstać nawet po myciu samochodu w agresywnej myjni automatycznej. To wszystko sprawia, że regularne odświeżanie lakieru jest bardzo ważne – pozwala utrzymać auto w dobrym stanie przez wiele lat.

Kiedy zdecydować się na polerowanie lakieru?

Korektę lakieru z pomocą past polerskich należy przeprowadzić wówczas, gdy gołym okiem można dostrzec na lakierze mikro zarysowania. Zatem wszystko zależy od tego, w jaki sposób użytkujemy samochód, jak często go eksploatujemy oraz czy regularnie go pielęgnujemy.

Jak wspomniano już wyżej, lakier samochodu jest najbardziej narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – zwłaszcza gdy na co dzień stoi pod gołym niebem. Negatywny wpływ na karoserię ma także chemia drogowa oraz częste korzystanie z agresywnej myjni automatycznej. Zatem także te czynniki z pewnością zdecydują o tym, kiedy trzeba będzie dokonać korekty lakieru.

Przygotowanie lakieru i pasty polerskie – oferta ShowCarShine

Nasza oferta jest niezwykle bogata – posiadamy pasty polerskie o różnej intensywności, w różnych cenach, od różnych producentów, dlatego z pewnością każdy klient, nawet ten najbardziej wymagający, znajdzie coś dla siebie. Co ważne, wszystkie nasze produkty są profesjonalne, najlepszej jakości, wyróżniające się skutecznością. Dostępne u nas pasty tnące pochodzą od znanych i cenionych producentów takich jak: Menzerna, Koch chemie, Meguiars, Sonax, Rupes, Scholl, 3d car car i wiele innych.

Z pomocą tak dobrych produktów korekta lakieru i usuwanie rys nie stanowią żądnego problemu. Z Powodzeniem można samodzielnie podjąć się tego zadania, czując się podczas pracy jak prawdziwy detailer.

W przypadku trudności z wyborem konkretnego produktu zawsze służymy pomocą i radą. Pomożemy dobrze dobrać pastę polerską, co przełoży się na jej 100% skuteczność.

Zaufaj naszemu doświadczeniu.