Kategorie

Producenci

Plastik, kokpit, guma 

Jest 242 produktów.

Kokpit, winyl, plastik i inne tworzywa – pielęgnacja

 

Kokpit, winyl i elementy z innych tworzyw wymagają specjalnej pielęgnacji. Muszą być nie tylko czyszczone, ale też konserwowane. Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji kokpitu to obowiązkowe wyposażenie garażu.

 

Kokpit, winyl, plastik, guma i inne tworzywa sztuczne we wnętrzu samochodu wymagają regularnego czyszczenia i konserwowania. Na desce rozdzielczej gromadzi się brud i osadza kurz – to nie tylko nieestetycznie wygląda, ale jest też niebezpieczne dla zdrowia. Dobre kosmetyki samochodowe do pielęgnacji kokpitu skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia, co więcej chronią kokpit przed promieniowaniem UV i działają antystatycznie.

 

Mamy szeroką ofertę produktów do czyszczenia i pielęgnacji kokpitu – wszystkie od sprawdzonych producentów, świetnej jakości. Zobacz!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 242 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 242 elementów

Kokpit i winyl – dlaczego pielęgnacja jest tak ważna?

 

Kierowcy często zapominają o tym, że pielęgnacja wnętrza samochodu jest tak samo ważna jak jego mycie z zewnątrz. Kokpit to bardzo istotna część wnętrza auta, co więcej – od razu rzuca się w oczy. Deska rozdzielcza to swoista wizytówka kierowcy. Nie ulega wątpliwości, że na kokpicie zabrudzenia są od razu widoczne – łatwo dostrzec kurz czy np. tłuste ślady po dotknięciu dłońmi, po pierwsze to wszystko wygląda bardzo nieestetycznie, a po drugie stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia, ponieważ brudna powierzchnia jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, które mogą być bardzo niebezpieczne dla alergików. Co więcej, kokpit jest praktycznie cały czas wystawiony na promieniowanie UV, co może być przyczyną jego blaknięcia.

 

Właśnie dlatego warto regularnie dbać o czystość kokpitu, aby zawsze, nawet po długim czasie użytkowania samochodu, prezentował się idealnie.

 

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji kokpitu, winylu i plastiku?

 

Aby być pewnym skutecznej pielęgnacji kokpitu, winylu i innych elementów plastikowych, warto wybierać produkty dobre jakościowo, profesjonalne, od sprawdzonych producentów. Trzeba wiedzieć, że dobre kosmetyki samochodowe nie tylko odświeżają i czyszczą, ale także konserwują, co w przypadku kokpitu jest niezwykle istotne! Kokpit należy bowiem nie tylko czyścić, ale też zabezpieczać, np. przed promieniowaniem UV.

 

Tanie kosmetyki samochodowe do pielęgnacji kokpitu mogą nie spełnić swojego zadania. Po co marnować czas na czyszczenie wnętrza produktami słabej jakości, które nie dają pożądanych rezultatów?

 

Jak działają kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji kokpitu?

 

Kokpit i winyl wymagają szczególnej pielęgnacji. Profesjonalne kosmetyki samochodowe do kokpitu z pewnością spełnią swoją rolę. Te środki nie tylko dokładnie czyszczą, usuwając wszelkie rodzaje zabrudzeń, ale także zabezpieczają powierzchnie przed promieniowaniem UV, zapobiegają osadzaniu się kurzu i pyłu – gdy wybierze się kosmetyk antystatyczny, to można być pewnym, że kokpit długo pozostanie czysty. Wszystko dlatego, że kosmetyki do pielęgnacji kokpitu i winylu o właściwościach antystatycznych zabezpieczają przed ponownym osadzaniem się kurzu.

 

Po użyciu dobrych kosmetyków deska rozdzielcza będzie wyglądała świetnie, praktycznie jak nowa – dla takiego efektu warto poświęcić czas na jej regularne czyszczenie i zabezpieczanie.

 

Rodzaje produktów do pielęgnacji kokpitu, winylu i innych tworzyw

 

Kosmetyki do pielęgnacji kokpitu i tworzyw można podzielić na dwie grupy:

 

1) pierwsza to środki przeznaczone stricte do czyszczenia powierzchni – usuwają zabrudzenia, ale też np. stare dressingi;

 

2) druga to kosmetyki zabezpieczające, ochronne, konserwujące, czyli dressingi. Na rynku dostępne są różne rodzaje dressingów o różnym wykończeniu: efekt matowy, półmat, satyna, połysk.

 

Czyszczenie i konserwacja kokpitu – porady krok po kroku

 

Jak prawidłowo wyczyścić kokpit? Od czego zacząć i o czym pamiętać w trakcie pielęgnacji? Aby czyszczenie dało pożądany efekt, warto przeczytać poniższe wskazówki.

 

1. Na samym początku warto zaznaczyć, że na czyszczenie kokpitu należy wygospodarować więcej czasu – wszystko dlatego, że w tym przypadku dokładność i precyzja mają bardzo duże znaczenie (kosmetyk samochodowy trzeba dokładnie rozprowadzić, a następnie powoli wcierać – do czasu aż znikną wszystkie smugi).

 

2. Co więcej, aby odpowiednio dobrać preparat, trzeba być pewnym z jakiego tworzywa wykonany jest kokpit w naszym samochodzie – tylko wówczas można liczyć na świetny efekt.

 

3. Przystępując do nakładania preparatu, należy dobrze wstrząsnąć butelką – to umożliwia dokładne wymieszanie się wszystkich składników.

 

4. Środek do pielęgnacji deski rozdzielczej aplikuje się na szmatkę (najlepiej z mikrofibry), nie zaś bezpośrednio na kokpit, ponieważ z pewnością znajdzie się on także na innych elementach auta, np. na szybie czy elektronice, a tego należy unikać. Oprócz tego preparat należy nanosić na szmatkę z odległości 20 cm – ma to znaczenie dla skuteczności kosmetyku.

 

5. Kolejny krok to polerowanie powierzchni miękką szmatką z mikrofibry – należy robić to dokładnie i równomiernie, trzeba uważać, aby nie powstały smugi i zacieki. Pamiętajmy, że kosmetyków do czyszczenia kokpitu i innych tworzyw nie wolno nanosić na pedały i kierownicę, ponieważ one natłuszczają, sprawiają, ze powierzchnia staje się śliska.

 

W naszej ofercie można znaleźć różne kosmetyki samochodowe do czyszczenia i pielęgnacji kokpitu, winylu, plastiku i innych tworzyw. Gwarantujemy duży wybór, świetną jakość wszystkich produktów i konkurencyjne ceny. Zachęcamy do zakupów!