Kategorie

Producenci

Konserwacja lakieru i quick detailery 

Jest 200 produktów.

Quick detailer – konserwacja lakieru

Quick detailer służy do pielęgnacji lakieru samochodowego. QD daje natychmiastowy efekt – karoseria staje się błyszcząca, kolor głęboki, a zbrudzenia przestają być widoczne. Jego użycie jest bardzo proste.

 

Quick detailer to młody produkt w świecie autodetailingu. Cieszy się jednak dużym zainteresowaniem, ponieważ szybko i skutecznie odświeża oraz poprawia wygląd lakieru samochodowego. QD wydobywa połysk i śliskość z karoserii, usuwając widoczne zacieki, osady i małe ryski.To kosmetyk samochodowy bardzo łatwy w użyciu, dający świetne efekty już w 5 minut!

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty quick detailerów – wszystki produkty są świetnej jakości, od dobrych i znanych producentów. Sprawdź!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 200 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 200 elementów

Co to jest quick detailer (QD)?

Quick detailer to kosmetyk samochodowy służący do pielęgnacji lakieru auta. Z jego pomocą można szybko odświeżyć lakier, bez konieczności stosowania bardziej czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. QD to syntetyczny odpowiednik wosku, który jest w stanie wydobyć z karoserii auta blask i intensywny kolor.

Quik detailer doskonale odświeża karoserię samochodu po myciu auta – usuwa zacieki i białe osady, pozostawiając lakier pięknie błyszczący. Oprócz tego stosuje się go, aby usunąć kurz i lekkie zabrudzenia.

Co ważne, quick detailery są proste w użytkowaniu, mają płynną konsystencję. QD zapewnia szybkie odświeżenie lakieru oraz połysk w 5 minut!

Czym różni się quick detailer od wosku samochodowego?

Warto wiedzieć, że woski samochodowe stosuje się w celu długotrwałej ochrony lakieru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – ich aplikacja jest czasochłonna i może sprawić problemy osobom niemających w tym kierunku żadnych umiejętności.

Natomiast QD to produkt uzupełniający – stosuje się go doraźnie, w celu szybkiego odświeżenia karoserii. Jego aplikacja trwa krótko i jest bardzo prosta. Często quik detailer stosuje się po kilku tygodniach od nałożenia wosku samochodowego, ponieważ przedłuża on trwałość wosku, przywraca połysk oraz usuwa drobne zanieczyszczenia na lakierze, pomagając utrzymać go w dobrym stanie przez długi czas.

Jak działa quick detailer?

Na to pytanie pośrednio odpowiedziano już wyżej, jednak warto podsumować wszystkie informacje. Otóż quick detailera z powodzeniem można używać na co dzień. Usuwa on z karoserii zacieki, drobne zbrudzenia, a także wypełnia małe ryski na lakierze. Ponadto działa hydrofobowo, zabezpiecza lakier przed deszczem i zapobiega osadzaniu się kurzu, a także błota. Quik detailer ułatwia mycie samochodu – woda bardzo łatwo po nim spływa.

Jak przygotować auto przed użyciem quick detailera?

Aby zastosowanie QD dało zamierzony efekt, warto wiedzieć, w jaki sposób przygotować samochód przed jego zastosowaniem.

Na początku należy bardzo dokładnie umyć samochód. Trzeba zaznaczyć, że samo opłukanie auta myjką ciśnieniową nie wystarczy, ponieważ to nie usunie wszystkich zabrudzeń znajdujących się na karoserii (nawet wówczas, gdy wydaje ci się, że lakier się błyszczy). W tym celu powinno się użyć dobrego szamponu samochodowego.

Po dokładnym umyciu samochodu należy dokładnie wytrzeć karoserię ściereczką z mikrofibry – w tym przypadku również liczy się precyzja.

Następnie warto przestawić samochód w mało nasłonecznione miejsce – w cieniu quick detailer będzie wolniej wysychał i nie rozmaże się.

Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do nakładania quik detailera. Da się aplikować go bezpośrednio na lakier samochodu albo na ściereczkę z mikrofibry. Nakłada się go w niewielkich ilościach, delikatnie i dokładnie rozprowadzając po lakierze. QD powinno nakładać się na małe powierzchnie, stopniowo, ponieważ wtedy nie zdąży wyschnąć przed koniecznym docieraniem.

Na samym końcu warto dotrzeć quik detailer mikrofibrą – należy to robić do czasu, aż znikną wszystkie smugi.

Zastosowanie się do wyżej przedstawionej instrukcji zwiększy skuteczność qiuck detailera i pozytywnie wpłynie na jego działanie. Zatem warto poświęcić na to czas.

Dlaczego warto używać quick detailera?

Karoseria auta jest bardzo narażona na wszelkie zabrudzenia, które niestety od razu rzucają się w oczy, warto zatem regularnie dbać o stan lakieru. Po zastosowaniu quick detailera efekty są widoczne od razu. QD zapewnia szybkie odświeżenie karoserii, przywraca jej śliskość i gwarantuje połysk w 5 minut!

Warto dodać, że quik detailer nie tylko poprawia wygląd karoserii, ale także zabezpiecza ją przed zabrudzeniami czy osadzaniem się kurzu. Działa hydrofobowo i uzupełnia drobne ryski powstałe na lakierze.

Quik detailer to szybki, prosty i przede wszystkim skuteczny sposób na wydobycie z lakieru auta blasku i głębi koloru. Wypróbuj!

Koniecznie przejrzyj naszą ofertę, gdzie znajdziesz wiele produktów z tej kategorii, z różnych półek cenowych. Oferujemy quick detailery od znanych i cenionych producentów – nasze produkty są najlepszej jakości.