Kategorie

Producenci

IPA i płyny inspekcyjne 

Jest 36 produktów.

Odtłuszczacze do lakieru – płyny inspekcyjne

Odtłuszczacze do lakieru, m.in. płyny inspekcyjne, są przeznaczone do odłuszczania powierzchni lakieru przed nałożeniem wosku lub powłoki ochronnej. W sklepie ShowCarShine dostępne są różne profesjonalne odtłuszczacze.

Odtłuszczacze do lakieru przygotowują powierzchnie lakieru przed dalszymi zabiegami pielęgnacyjnymi, np. woskowaniem czy aplikacją powłoki ceramicznej, kwarcowej bądź grafenowej. Odtłuszczanie lakieru to bardzo ważna czynność, która wpływa na trwałość nałożonego wosku lub powłoki ochronnej. Te preparaty stosuje się również do odtłuszczania powierzchni lakieru po korekcie lakieru. Mamy szeroką ofertę odtłuszczaczy do lakieru, wśród nich płyny inspekcyjne, IPA (alkohol izopropylowy) i inne. Koniecznie zobacz!

Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów

Rodzaje odtłuszczaczy do lakieru

Warto wiedzieć, że odtłuszczacze do lakieru to grupa produktów, w skład których wchodzą różne specyfiki. Lakier można odtłuścić na wiele sposobów. Zdecydowanie warto nieco przybliżyć te najczęściej wybierane odtłuszczacze.

Do odtłuszczania lakieru samochodowego bardzo często wybierane są płyny inspekcyjne. To nic innego jak mieszaniny rozpuszczalników i odtłuszczaczy, które mogą mieć różne przeznaczenie. To oznacza, że dostępne są nie tylko płyny inspekcyjne do odtłuszczania lakieru, ale także do odtłuszczania np. tarcz hamulcowych.

Bardzo popularny odtłuszczacz do lakieru to także IPA (alkohol izopropylowy). Ten środek można rozcieńczyć z wodą zdemineralizowaną w zależności od potrzeb. Co ważne, IPA jest bezpieczny dla lakieru, nie szkodzi mu w żaden sposób, jest także bezpieczny dla plastikowych elementów.

Na koniec warto dodać, że niektórzy wybierają do odtłuszczania lakieru zmywacze silikonowe bądź benzynę ekstrakcyjną.

Zastosowanie odtłuszczacza do lakieru – dlaczego jest to istotne?

Wyżej już wspomniano, że odtłuszczacz do lakieru przydaje się przed woskowaniem lub nakładaniem powłoki ochronnej, ale także podczas polerowania lakieru. Warto dodać, że odtłuszczacze mają także wiele innych zastosowań, np. sprawdzają się podczas mycia szyb czy odmrażania zamków.

Dlaczego warto stosować płyny inspekcyjne, IPA lub inne odtłuszczacze? Otóż dlatego, że proces odtłuszczania ma niebagatelny wpływ na efekt końcowy zabiegów pielęgnacyjnych stosowanych na lakierze samochodu. Odtłuszczanie zauważalnie zwiększa przyczepność oraz trwałość nakładanej na lakier powłoki ochronnej lub wosku. Co więcej, wpływa ono także na wygląd lakieru po nałożeniu zabezpieczenia. Trzeba pamiętać, że odtłuszczanie lakieru jest szczególnie istotne przed aplikacją powłoki ceramicznej – wszystko dlatego, że wiąże się ona z lakierem. Natomiast jeśli chodzi o woski, odtłuszczanie nie ma aż tak dużego znaczenia (powinno się poświęcić temu czas szczególnie w przypadku wosków syntetycznych).

Odtłuszczanie lakieru – o tym trzeba pamiętać?

Odtłuszczanie to ważna czynność, która co prawda nie jest skomplikowana, jednak zdecydowanie warto znać kilka przydatnych wskazówek w tej kwestii. Pomogą one zwiększyć skuteczność odtłuszczania:

1) do odtłuszczania lakieru należy używać czystej, jasnej (białej lub szarej) mikrofibry z krótkim włosiem, o niewielkiej gramaturze. Kolor mikrofibry ma ogromne znaczenie, ponieważ te kolorowe mogą gubić barwnik, przez co jasny lakier może ulec odbarwieniom;

2) w procesie odtłuszczania najlepiej sprawdzą się ręczniki bezszwowe, cięte laserowo;

3) odtłuszczacze do lakieru nie mogą być nakładane na rozgrzany lakier, zatem lepiej nie zabierać się za odtłuszczanie w upalny, słoneczny dzień;

4) podczas wykonywania odtłuszczania powinno się sprawdzić, czy specyfik równomiernie odparowuje, np. za pomocą latarki inspekcyjnej. Jeśli zauważymy, że nie, wówczas zaleca się powtórzyć czynność:

5) bardzo ważne jest, aby wybrać odtłuszczacz do lakieru dobrej jakości, od sprawdzonego producenta, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że cały proces odtłuszczania okaże się skuteczny.

W sklepie ShowCarShine dostępne są same profesjonalne odtłuszczacze do lakieru, zarówno płyny inspekcyjne, jak IPA i inne. Warto przejrzeć naszą ofertę!