Kategorie

Producenci

Woski samochodowe 

Jest 298 produktów.

Wosk samochodowy

Wosk samochodowy to skuteczne zabezpieczenie elementów karoserii. Chroni on lakier przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Mamy do wyboru woski samochodowe naturalne bądź syntetyczne.

Wosk samochodowy to świetne zabezpieczenie karoserii przed warunkami atmosferycznymi (promieniowaniem UV, wilgocią), działaniem osób trzecich (zarysowaniami), brudem drogowym i chemią drogową oraz przed nieubłaganie upływającym czasem, który ma destrukcyjny wpływ na wygląd auta. W ofercie posiadamy różne woski samochodowe: można zdecydować się na wosk naturalny bądź wosk syntetyczny. Oprócz tego dostępny jest np. wosk w sprayu, wosk w paście czy wosk w mleczku. Koniecznie przejrzyj naszą ofertę!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 298 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 298 elementów

Dlaczego warto stosować wosk samochodowy?

To normalne, że z biegiem czasu samochód przestaje wyglądać jak nowy – częste użytkowanie auta nie pozostaje bez wpływu na jego prezencję. Jednak warto wiedzieć, że są sposoby na to, aby nieco zatrzymać wszystkie negatywne procesy. Jednym z nich są właśnie woski samochodowe.

Warto wiedzieć, że wosk samochodowy nie tylko skutecznie zabezpiecza karoserię auta, ale także odświeża jej wygląd, dzięki czemu samochód, mimo że ma już swoje lata, prezentuje się naprawdę atrakcyjnie!

Zdecydowanie warto stosować woski samochodowe – chronią one przed:

1) negatywnym działaniem czynników zewnętrznych (promieniowaniem UV, wilgocią) – zatrzymują proces utleniania się lakieru i zapobiegają płowieniu jego koloru, wydobywają głębię koloru oraz połysk;

2) brudem drogowym (pyłem, błotem) oraz chemią drogową (solą), które często są przyczyną korozji;

3) działaniem osób trzecich (zarysowaniami, obdrapaniami).

Trzeba jeszcze dodać, że dzięki woskowi samochodowemu utrzymanie auta w czystości jest dużo prostsze. Otóż dobry wosk ułatwia mycie karoserii z brudu drogowego, który nie przywiera wówczas tak mocno do jej powierzchni.

 

Rodzaje wosków samochodowych

Wybór wosków samochodowych jest naprawdę duży.

Można wyróżnić przede wszystkim:

1) wosk naturalny (carnauba) – taki wosk wybierają głównie prawdziwi entuzjaści, miłośnicy motoryzacji i autodetailingu. Naturalne woski charakteryzują się dużą zawartością carnauby oraz naturalnych olejków. Dzięki temu dają one efekt Wet Look, czyli efekt „tłustości” lakieru – tak bardzo pożądany wśród detailerów. Po nałożeniu carnauby auto wygląda, jakby było oblane olejem – kolor jest głęboki, natomiast połyk i refleksy subtelne. Trzeba jednak pamiętać, że woski naturalne są mniej wytrzymałe niż te syntetyczne, dlatego konieczne jest ponawianie aplikacji;

2) wosk syntetyczny (sealant) – to w 100% syntetyczny produkt, który wykorzystuje najnowsze odkrycia w dziedzinie nanotechnologii i polimerów. Sealant jest dużo bardziej odporny na działanie silnej chemii używanej do mycia auta, promieniowanie UV czy kwaśne deszcze niż carnauba. Woski syntetyczne zapewniają mocny lustrzany połysk lakieru.

Oprócz tego należy jeszcze dodać, że na rynku dostępne są także woski hybrydowe, czyli połączenie wosku naturalnego i syntetycznego, które po aplikacji wydobywają niesamowitą głębię koloru lakieru. Takie woski bardzo dobrze chronią karoserię przed czynnikami zewnętrznymi, są naprawdę trwałe.

Co ważne, woski samochodowe można podzielić także ze względu na konsystencję. Wyróżniamy:

1) wosk twardy – to jeden z najpopularniejszych wosków na rynku, wyróżnia się najwyższą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, jednak jego aplikacja trwa długo;

2) wosk w mleczku – jest mniej popularny od wosku twardego, ponieważ chroni lakier słabiej, jednak jego aplikacja trwa krótko dzięki płynnej formule;

3) wosk w sprayu – wygodnie dozuje się go na karoserię, jego aplikacja jest naprawdę szybka – taki wosk sprawdzi się wówczas, gdy zależy nam na szybkim efekcie. Co ważne, spray wax można stosować na mokry lakier.

 

Woski samochodowe – oferta ShowCarShine

W sklepie ShowCarShine dostępne są profesjonalne woski samochodowe, najlepszej jakości, od znanych i sprawdzonych producentów, wśród których warto wyróżnić: Zymol, Collinite, Meguiars, Dodo juice, Angelwax, Artdeshine, Chemical guys, Adbl. Te marki są gwarancją skuteczności wosku.

U nas znajdziesz wosk naturalny oraz wosk syntetyczny. Możesz wybrać także konsystencję wosku: posiadamy wosk twardy, ale też wosk w mleczku czy wosk w sprayu – z pewnością każdy znajdzie produkt, który idealnie spełni wszystkie oczekiwania.

Wśród dostępnych w naszym sklepie wosków samochodowych są te, które umożliwiają zabezpieczenie lakieru m.in. o jasnym, ciemnym czy nawet czerwono krwistym kolorze. Oprócz tego proponujemy woski o większej i mniejszej pojemności. Co istotne, nasza oferta jest dostosowana do kieszeni każdego klienta. Można u nas zakupić drogi wosk samochodowy klasy premium, który posiada w składzie luksusowe składniki, ale także taki mający świetny stosunek jakości do ceny – nie trzeba wówczas szykować się na wielki wydatek.

Każdy nasz klient może liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w wyborze odpowiedniego wosku samochodowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz rozwiejemy wątpliwości.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty – zaufaj naszemu doświadczeniu.