Kategorie

Producenci

Usuwanie water spots, owadów, smoły, deironizacja 

Jest 140 produktów.

Usuwanie water spots, owadów, smoły, deironizacja

Usuwanie water spots, owadów, smoły i innych zabrudzeń metalicznych nie jest proste. W takim przypadku, zamiast zwykłego mycia, sprawdzi się dekontaminacja oraz deironizacja lakieru i innych elementów auta.

Usuwanie water spots, owadów, smoły i innych ciężkich zabrudzeń wymaga zastosowania specjalnych preparatów. W tym przypadku zwykłe mycie samochodu to zdecydowanie za mało. Dekontaminacja to złożony proces usuwania trudnych zanieczyszczeń z powierzchni auta, a deironizacja to jeden z jej etapów. W ofercie ShowCarShine znajdują się profesjonalne produkty skutecznie usuwające wszystkie ciężkie zabrudzenia: water spoty, resztki smoły, pył z klocków hamulcowych, lotną rdzę itp. Koniecznie zobacz.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 140 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 140 elementów

Czym są water spoty i jak ich unikać?

Water spoty to nic innego jak osad mineralny, który pozostaje na danej powierzchni po tym, jak odparuje woda. To po prostu ślady po wodzie. Powstają one na skutek obecności w wodzie różnych zanieczyszczeń. Water spoty są widoczne gołym okiem i mogą powstawać na wszystkich elementach samochodu.

Nie ulega wątpliwości, że water spoty nie wyglądają estetycznie, dlaczego zdecydowanie warto wiedzieć, jak i ich unikać. Przede wszystkim nie powinno się myć samochodu twardą wodą, poza tym do jego spłukiwania należy używać wody zdemineralizowanej. Oprócz tego po każdym myciu ręcznym trzeba dokładnie osuszyć samochód, np. za pomocą mikrofibry.

Usuwanie water spotów

Nie zawsze da się uniknąć powstania water spotów, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można się ich skutecznie pozbyć. Trzeba jednak pamiętać, że usuwanie water spotów bywa trudne, ponieważ zanieczyszczenia pozostałe na elementach samochodu nierzadko są twarde i szorstkie - pod żadnym pozorem nie wolno ich ścierać, gdyż może to doprowadzić do powstania rys.

Jak usuwać water spoty?

Przede wszystkim:

  • 1) myjąc samochód,
  • 2) używając produktu kwasowego;
  • 3) glinkując powierzchnię auta;
  • 4) polerując ręcznie lub maszynowo.

Zawsze warto wyposażyć się w profesjonalne produkty do usuwania water spotów (water spot remover), które są najlepszej jakości i gwarantują skuteczność. Duży ich wybór znajdziesz w naszej ofercie! Zachęcamy do przejrzenia.

Usuwanie owadów z karoserii i innych elementów auta

Resztki owadów na szybie, reflektorach i karoserii to pamiątka każdej samochodowej przejażdżki. Takie zanieczyszczenia nie wyglądają estetycznie, co więcej, mogą powodować trwałe uszkodzenia elementów samochodu (np. gdy taki brud zaschnie na karoserii, może on doprowadzić do zniszczenia jego wierzchniej warstwy, a co za tym idzie – korozji), a także negatywnie wpływać na bezpieczeństwo podczas jazdy (resztki insektów na szybie ograniczają widoczność).

Zaschnięte owady na różnych elementach auta są trudne do usunięcia, dlaczego z czyszczeniem tego rodzaju zabrudzeń nie warto zwlekać! Jak usuwać resztki owadów z auta? Co zrobić, aby nasze działania były skuteczne? Odpowiedź jest prosta: zawsze należy stawiać na profesjonalne produkty do usuwania owadów, które nie dość, że są skuteczne, to na dodatek w 100% bezpieczne dla lakieru, szyb czy reflektorów. Takie kosmetyki samochodowe nie są drogie, ponadto nikt nie powinien mieć problemów z ich użyciem.

W sklepie ShowCarShine znajduje się wiele różnych produktów przeznaczonych do usuwania owadów – wszystkie profesjonalne, od znanych i cenionych producentów, w konkurencyjnych cenach, np. bug remover. Sprawdź!

Dekontaminacja lakieru

Co to jest dekontaminacja lakieru? Otóż to jest to po prostu usuwanie trudnych zanieczyszczeń z powierzchni lakieru – takich, których nie da się usunąć podczas mycia wstępnego i właściwego. Te trudne zanieczyszczenia to np. smoła, żywica, zaschnięte soki z drzew, odkurz lakierniczy, pył z klocków hamulcowych itp.

Usuwanie smoły i innych trudnych zabrudzeń to złożony proces chemiczno-mechaniczny, jednak zdecydowanie warto się tego podjąć. Dekontaminację lakieru powinno się wykonywać kilka razy w roku – zwłaszcza przed woskowaniem, polerowaniem lakieru lub zabezpieczeniem go powłokami ochronnymi.

Dekontaminacja jest czasochłonna, ponieważ składa się z kilku etapów: mycie wstępne, usuwanie smoły i asfaltu, deironizacja, glinkowanie, mycie końcowe.

Wszystkie produkty niezbędne podczas dekontaminacji lakieru są dostępne w naszej ofercie! W jednym miejscu kupisz wszystko, czego potrzebujesz. W ShowCarShine dostępne są same profesjonalne kosmetyki samochodowe, które wyróżniają się skutecznością i są bezpieczne dla lakieru, np. tar remover (środek do usuwania smoły i asfaltu).

Deironizacja lakieru (felg)

Co to jest deironizacja lakieru (felg)? Jest to usuwanie zbrudzeń pochodzenia metalicznego, np. lotnej rdzy czy pyłu z klocków hamulcowych, z lakieru, a także felg czy dolnych partii drzwi. To jeden z etapów dekontaminacji lakieru.

Zabrudzenia mechaniczne są trudnymi zabrudzeniami, których nie da się usunąć w całości podczas zwykłego mycia samochodu. Deironizacja to zatem ważna czynność, jaką najlepiej jest wykonywać regularnie – tylko wówczas można mieć pewność, że nasze auto jest czyste. Warto też wspomnieć, że detronizacji zawsze należy dokonać przed woskowaniem, polerowaniem lakieru, a także przed nałożeniem powłok ochronnych.

W ofercie ShowCarShine znajdują się skuteczne środki do deironizacji lakieru i felg – profesjonalne, od znanych producentów.

Usuwanie water spotów, smoły, zabrudzeń metalicznych – oferta ShowCarShine

Auto jest narażane na wiele zabrudzeń – w tym także te trudne do usunięcia, których nie da się pozbyć podczas zwykłego mycia samochodu. Zaliczają się do nich: smoła, żywica, pył z klocków hamulcowych, lotna rdza itp. Uciążliwe są też water spoty.

Nie ma jednego uniwersalnego środka, który skutecznie usunąłby wszystkie trudne zabrudzenia, dlatego w przypadku takich zanieczyszczeń produkt należy dobrać pod ich konkretny rodzaj.

W ShowCarShine dostępne są profesjonalne produkty radzące sobie ze wszystkimi ciężkimi zabrudzeniami, od takich producentów jak: Mac Serien, Gtechniq, Fxprotect, Adbl, Nielsen, Bilt Hamber, Vampire Liquid, CarPro.

Zachęcamy do przejrzenia oferty!