Kategorie

Producenci

Pielęgnacja wnętrza 

Jest 733 produktów.

Pielęgnacja wnętrza samochodu

Pielęgnacja wnętrza samochodu jest niezwykle istotna – czyste wnętrze znacznie poprawia komfort jazdy. Kabinę powinno się regularnie czyścić, najlepiej za pomocą dobrych jakościowo kosmetyków samochodowych.

 

Pielęgnacja wnętrza samochodu jest bardzo ważna, ponieważ to wnętrze auta decyduje o komforcie jazdy, ponadto wygląd kabiny jest wizytówką właściciela pojazdu. Do czyszczenia wnętrza należy używać dobrych jakościowo produktów, ponieważ tylko profesjonalne kosmetyki dają gwarancję świetnego efektu. Regularna pielęgnacja wnętrza auta nie tylko poprawia jego wygląd, ale także skutecznie konserwuje poszczególne elementy.

W naszej ofercie znajduje się naprawdę szeroki wybór profesjonalnych kosmetyków samochodowych do pielęgnacji wnętrza, zachęcamy do zakupów!

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 733 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 733 elementów

Pielęgnacja wnętrza samochodu – dlaczego tak ważna?

Wnętrze samochodu bez wątpienia wpływa na komfort jazdy. W czystym i zadbanym aucie podróżuje się przyjemnie. Co więcej, kabina jest wizytówką kierowcy – jej stan od razu rzuca się w oczy podczas wsiadania do samochodu.

Ponadto, o czym wiele osób zapomina, pielęgnacja wnętrza samochodu ma wpływ także na bezpieczeństwo podczas jazdy! W tym przypadku chodzi przede wszystkim o czystość szyb – brudne lub zaparowane ograniczają widoczność, skupiają uwagę kierowcy, przez co może dojść do przykrego w skutkach wypadku.

Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na dokładne sprzątanie wnętrza samochodu – wszystkich jego części, bez wyjątku. Aby zrobić to dobrze, warto dowiedzieć się więcej w tym temacie.

Jakich kosmetyków używać do czyszczenia wnętrza samochodu?

Jeśli chce się podejść do pielęgnacji wnętrza auta na poważnie, to trzeba zainwestować w kilka rodzajów produktów – do różnych materiałów (plastiku, skóry, tapicerki itp.). Co ważne, na kosmetykach samochodowych do pielęgnacji wnętrza nie można oszczędzać! Tylko dobre jakościowo produkty, od znanych i cenionych producentów, gwarantują skuteczność i pożądany efekt.

Pielęgnacja wnętrza samochodu przy pomocy tanich produktów dostępnych np. w supermarketach czy stacjach benzynowych to nie jest dobry pomysł. Tanie kosmetyki mogą nie tylko okazać się nieskuteczne, ale ponadto zamiast czyścić, mogą tylko rozsmarować brud. Ponadto trzeba pamiętać, że kosmetyki do czyszczenia wnętrza auta powinny być dostosowane do konkretnego materiału, aby nie spowodować zniszczeń, zaś produkty z niskiej półki cenowej są z reguły uniwersalne, nie są dedykowane do konkretnego tworzywa.

Czyszczenie wnętrza samochodu jest czasochłonne, więc nie warto dokładać sobie pracy, kupując kosmetyki niskiej jakości, niedające pożądanego efektu.

Jak czyścić wnętrze samochodu? Instrukcja krok po kroku

Pielęgnacja wnętrza auta wielu może przytłoczyć – w końcu do posprzątania jest wszystko: podłoga, tapicerka, kokpit, elementy plastikowe, szyby… Właśnie dlatego tak ważne jest przygotowanie planu, zaplanowanie każdej czynności, krok po kroku.

Na samym początku należy wszystko odkurzyć – podłogę, dywaniki, tapicerkę, wszystkie zakamarki, kokpit – dzięki temu usuniemy kurz i wszystkie powierzchowne zabrudzenia. Trzeba tylko pamiętać aby końcówka od odkurzacza miała miękkie włosie, przez co nie trzeba będzie obawiać się porysowania niektórych elementów.

Kolejny krok w pielęgnacji wnętrza samochodu to dokładne wyczyszczenie tapicerki dobrym środkiem czyszczącym, np. pianką. Jeśli znajdują się na niej plamy, trzeba użyć odplamiacza. Bardzo ważne jest, aby kosmetyk dopasować do rodzaju materiału.

Następnie pora na szyby, które myje się specjalnym preparatem do szyb. Co ważne, płyn nakładamy na gąbkę, a nie bezpośrednio na szybę, ponieważ gdy spryskamy nim szybę, część preparatu znajdzie się także na kokpicie i innych elementach, co nie jest pożądane. Warto postarać się, aby na szybach nie zostały żadne smugi.

W dalszej kolejności należy wyczyścić wszystkie plastiki – również specjalnie dedykowanym płynem, który należy nałożyć na szmatkę, nie bezpośrednio na element, ponieważ, tak jak w przypadku szyb, z pewnością znajdzie się także na innych elementach. Do czyszczenia plastiku najlepiej jest użyć mikrofibry. Warto wybrać środek czyszczący o właściwościach antystatycznych, dzięki czemu plastikowe elementy dłużej pozostaną czyste.

Przyszedł czas na kokpit – w tym przypadku również czyścimy element specjalnie dedykowanym płynem aplikowanym na mikrofibrę. Kokpit można także zabezpieczyć specjalnym kosmetykiem z filtrem UV, który zapobiega blaknięciu.

Pielęgnacja wnętrza samochodu – praktyczne porady

Aby czyszczenie kabiny auta było naprawdę skuteczne, warto zapamiętać kilka przydatnych porad:

1) powinno się wybierać dobre jakościowo preparaty;

2) ręczniki papierowe należy zamienić na ściereczki z mikrofibry;

3) tapicerkę należy prać tylko w ciepłe i słoneczne dni;

4) środki czyszczące powinno się aplikować na szmatkę, a nie bezpośrednio na dany element;

5) kosmetykami samochodowymi z tej grupy nie powinno się czyścić pedałów ani kierownicy, ponieważ te elementy nie mogę być śliskie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której można znaleźć wiele świetnych jakościowo profesjonalnych preparatów do pielęgnacji wnętrza samochodu. Dostępne są u nas kosmetyki dedykowane do konkretnych materiałów i tworzyw.