Kategorie

Producenci

Lakiery matowe i folie ochronne PPF i Vinyl  

Jest 28 produktów.

Lakiery matowe i folie ochronne PPF i Vinyl

 

Lakiery matowe prezentują się atrakcyjnie. Pielęgnacja lakierów matowych (folii matowych) jest bardzo ważna, dlatego warto wiedzieć, jak robić to dobrze. Zobacz, jakie są rodzaje kosmetyków do lakierów matowych.

 

Lakiery matowe i folie matowe stają się coraz bardziej popularne – prezentują się nowocześnie i elegancko. Pielęgncja lakieru matowego jest ważna, gdy zależy nam na estetycznym wyglądzie auta. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga ona używania specjalnych produktów do lakierów matowych (powłoka na matowy lakier, szampon do matu itp.). Nieumiejętna pielęgnacja może trwale uszkodzić matowy lakier. W sklepie ShowCarShine znajdziesz profesjonalne kosmetyki do matu – skuteczne i bezpieczne. Koniecznie zobacz
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów

Lakier matowy i folia matowa – charakterystyka

 

Lakier matowy staje się coraz popularniejszy. Co prawda na polskich drogach nie spotyka się dużo aut z matowym lakierem lub folią matową, jednak trend na taki „look” samochodu jest jak najbardziej widoczny. Obecnie to domena głównie drogich modeli samochodów, ale można je także zobaczyć na tańszych autach.

 

Warto wiedzieć, że matowy lakier nie różni się bardzo od lakierów akrylowych i metalizowanych. Podobnie jak one ma cztery warstwy, których grubość wynosi od 80 do 120 mikronów. Wyróżnia się przede wszystkim swoją prezencją – lakier matowy i folia matowa prezentują się niezwykle nowocześnie i elegancko, delikatnie rozpraszają światło, wygładzają karoserię i są gładkie w dotyku (znacznie bardziej niż lakier akrylowy czy metalizowany). Trzeba zaznaczyć, że tego rodzaju lakier wymaga specjalnej pielęgnacji – w tym przypadku nie sprawdzą się zwykłe kosmetyki samochodowe (więcej informacji w tym temacie znajdziesz poniżej).

 

Pielęgnacja lakieru matowego – dlaczego tak ważna?

 

Warto wiedzieć, że aby lakier matowy prezentował się naprawdę zjawiskowo, konieczna jest jego regularna i odpowiednia pielęgnacja. Gdy ją zaniedbamy, lakier w macie będzie wyglądał, jakby był brudny, zacznie nierównomiernie odbijać światło, co zniszczy cały efekt. Co więcej, resztki owadów czy ptasie odchody zostające na masce bardzo szybko wnikają w matową strukturę, więc jeśli takie zabrudzenia nie będą regularnie czyszczone, mogą trwale uszkodzić lakier.

 

Rodzaje kosmetyków do lakierów matowych

 

Jak już wspomniano wyżej, pielęgnacja lakieru matowego wymaga użycia specjalnych (dedykowanych) produktów – takich, które będą bezpieczne i delikatne. Jest to niezwykle ważne kwestia – używając uniwesralnych kosmetyków do pielęgnacji lakierów samochodowych, można trwale zniszczyć lakier matowy. Trzeba pamiętać, że produkty do pielęgnacji lakieru matowego nie mogą zawierać składników nabłyszczających.

 

Na rynku można zatem znaleźć: szampony do lakieru matowego, woski ochronne do matu, a także quick detailery do matu. Często kupowana jest także specjalna powłoka na matowy lakier.

 

Szampony do matu mają naturalne pH, są zatem niezwykle delikatne, ale również skuteczne w domywaniu lakieru matowego – usuwają wszelkie zabrudzenia. Woski do lakieru matowego, powłoki ochronne na matowy lakier czy folia ochronna chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, skutecznie zabezpieczają i impregnują lakier. Natomiast quick detailery do matu pomagają w osuszeniu samochodu oraz usunięciu zacieków po myciu, kurzu czy odcisków palców.

 

Jak pielęgnować lakier matowy? Przydatne wskazówki

 

Pielęgnacja lakieru matowego (folii matowej) wymaga wiedzy i zaangażowania. Zdecydowanie warto wiedzieć, jak robić to dobrze i czego unikać, aby lakier w macie długo prezentował się pięknie i nie został uszkodzony.

 

Jak pielęgnować lakier matowy? Oto kilka wskazówek:

 

I. Samochód z lakierem matowym nie może być myty w myjni automatycznej, ponieważ ich szczotki niszczą strukturę lakieru. Co prawda można umyć takie auto na myjni bezdotykowej, jednak przed tym powinno się zabezpieczyć lakier specjalnym środkiem ochronnym (np. woskiem). Najlepiej jest pozostawić samochód w dobrej myjni ręcznej.

 

II. Wszelkie trudniejsze zabrudzenia, jak np. pozostałości owadów czy ptasie odchody, należy uswać z lakieru natychmiast, ponieważ one szybko wnikają w jego strukturę, niszcząc go. W tym celu zawsze powinno się używać specjalnych środków do pielęgnacji lakieru matowego – zwykłe ścieranie tego typu zabrudzeń nabłyszczy lakier, czego należy unikać.

 

III. Jeśli chcemy, aby matowy lakier długo prezentował się nieskazitelnie, warto go odpowiedno zabezpieczyć sprawdzą się tutaj: folia ochronna (folia ppf) lub powłoka ochronna do matu. W ten sposób ochronimy lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 

IV. Lakier matowy jest delikatny: nie wolno go polerować ani wycierać ręcznikiem, gdyż takie działania mogą go uszkodzić. Ratunkiem dla uszkodzonego lakieru jest jedynie lakierowanie – nie da się zalakierować tylko jednego uszkodzonego elementu, trzeba to zrobić na całej płaszczyźnie.

 

V. Mając samochód z lakierem matowym, do jego pielęgnacji można używać wyłącznie tych kosmetyków samochodowych, które są dedykowane do matu. Kupione produkty zawsze warto wypróbować w mniej widocznych miejscach – przezorny zawsze ubezpieczony.

 

Pielęgnacja lakieru matowego – oferta ShowCarShine

 

Kosmetyki do lakierów i folii matowych to coraz bardziej popularna kategoria produktów. My doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zapewniamy naszym klientom naprawdę szeroką ofertę. U nas znajdziesz: szampony do matu, powłoki ochronne do lakierów matowych, quick detailery do matu i wiele więcej – wszystko najlepszej jakości i w konkurencyjnych cenach.

 

Oferujemy produkty do pielęgnacji lakieru matowego takich firm jak: Chemical Guys, Gtechniq, Angelwax, Artdeshine, GYEON.

 

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty!